İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE Farkındalığı Yaratmak

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün AR-GE çalışmalarının birinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı.
AR-GE Farkındalığı Yaratmak

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüzün AR-GE çalışmalarının birinci dönem değerlendirme toplantılarından ilki İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil’in başkanlığında yapıldı. Müdürlüğümüzün Fırat Salonu’ndaki toplantıya AR-GE Birimi çalışanları katıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda  2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda hayata geçirilen projelerle süregelen projeler üzerinde duruldu.

Başta projeler olmak üzere sürdürülen faaliyetlerin kurum kültürüyle, çoklu iş birlikleri içerisinde ama aynı zamanda projelerimiz arasındaki karşılıklı etkileşimler çerçevesinde planlanıp yürütülmesi için neler yapılabileceğine dair fikir alışverişinde bulunuldu.

Hayat Bir Kombinasyondur

Projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasının aynı zamanda İl Müdürlüğümüzün tüm projelerinin bilinmesi ve iş birliğinin güçlendirilmesi ile sağlanabileceğini açıklayan Özil, “Önümüzdeki dönemde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda uyguladığı projelerin çıktılarının daha net olarak görüleceğine inanıyorum. İş birliği çerçevesindeki çalışmalarımız ilimizdeki eğitim ve öğretim faaliyetlerini güçlendirecektir. Unutmayalım ki, hayat bir kombinasyondur ve bizim bir bütünü oluşturmamız lazım. Tabi tüm bu süreçlerde AR-GE farkındalığı yaratmak çok önemli. Çünkü AR-GE nasılın cevabını üreten, bulan bir birimdir.” ifadelerini kullandı.

Etkin Sonuçlar İçin

Yerel, ulusal AR-GE ve AB projeleri, Stratejik Plan çalışmaları ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda Özil,  projelerin birinci dönem faaliyetlerinin gözden geçirilerek gelecek döneme ışık tutacak değerlendirmelerin yapılması gerektiğini belirtti. AR-GE Biriminin yeni fikirlere ulaşabilmek için en önemli kapılarımızdan birisi olduğunu ifade eden Özil, “Burada bir ince nokta var. Projelerimizin faaliyetleri ilimizdeki eğitim ekosistemimize cevap verecek nitelikte olmalıdır. Bununla beraber bir koordinasyon olmalı. Çıkan fikirlerin birleşerek etkin bir sonuç oluşturması için bu şart.Aksi takdirde, adımlarımız kopuk kopuk olur ve istenen sonuç bir türlü elde edilemez. Bunun altını çizmek istedim.” dedi.

Önerilerin de sunulduğu toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

22-01-201922-01-201922-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.