İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altınbaş Üniversitesi Eğitim İş Birliği Protokolü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Altınbaş Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Altınbaş Üniversitesi Eğitim İş Birliği Protokolü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Altınbaş Üniversitesi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, ortaöğretim kurumlarında öğrenciler ve öğretmenlerin akademik seviyede desteklenmesi ve orta öğretimde eğitsel süreçlerin daha da iyileştirilmesi amaçlanıyor.  

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen törende protokole, Altınbaş Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Çağrı Erhan ve İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı birlikte imza attılar.  Törene ayrıca Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz İrfan Ballı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Cem Ezgün, Ortaöğretim Destek Koordinatörü Sayın Canberk Pipanlar, Kurumsal Sürdürülebilirlik Koordinatörü Sayın Neslihan Öztürk ile AR-GE Biriminden Derviş Çelik ve Büşra Saygın katıldı.

Kurumsal İş Birliği

Üniversitenin kurulduğu günden bu yana çok yönlü çalışmalar yaptığını ifade eden Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan eğitim süreçlerinde birlikte hareket etmek gerektiğini çeşitli örnekler üzerinden anlattı.

Veli ve Öğretmen akademilerine dikkati çeken İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı ise protokolle beraber eğitimle ilgili gelişim süreçlerinin kurumsal iş birliği ile daha da derinlik kazanacağını belirtti. Yazıcı, yerel olarak gerek eğitim gerekse sosyal projelerin birlikte yürütülmesinin önemini vurguladı.

İmzalanan protokolle ile üniversite bünyesinde bulunan Ortaöğretime Destek Birimi ile liselere yönelik eğitsel destek sürecek. Bu çalışmalar, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak gerçekleştirerek akademik, teknik ve fiziki kaynaklarını orta öğretimin geliştirilmesi için daha planlı ve etkili bir biçimde sunulacak. 

Eğitim öğretim, eğitim yönetimi, ders dışı etkinlikler, veli destek çalışmaları ve temel bilimler programları başlıkları altındaki beş temel alanda çalışmalar yapılacak. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar doğrultusunda üniversite, ilimizdeki ortaöğretim kurumlarına hazırlık ve yetiştirme kurslarından etütler ve ders dışı desteklere, zümre toplantılarının üniversite akademisyenleriyle desteklenmesinden kent kültürü, çevre koruma ve geri dönüşüm farkındalık çalışmalarına, mesleki teknik eğitimden hizmet içi eğitim çalışmalarına dek uzanan geniş bir içerikte teknik, fiziki ve personel desteği sunacak.

Üniversite bünyesinde ilimizde görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak açılan tezli/tezsiz yüksek lisans programlarının ve sertifika programları ilgililere duyurulacak. Eğitim, öğretim, yönetim ve protokol kapsamına giren diğer çalışma alanlarında araştırmalar yapılacak. 

Ulusal düzeyde TÜBİTAK ve İstanbul Kalkınma Ajansı gibi kurumlarla, uluslararası düzeyde de AB Destek ve Hibe Programları ile ilgili eğitimler planlanacak ve organize eden kurumlarla proje çalışmaları yürütülecek.

Üniversiteye Hazırlık 

Ortaöğretimde eğitim gören öğrencilerin sınav hazırlık süreçleri, mesleki rehberlik ve yönlendirme hizmetleri, çevrim içi deneme sınavları, fuar katılımları ile yükseköğrenim hayatlarına daha verimli ve bilimsel metotlarla yönetilen bir süreçle hazırlanmaları sağlanacak. Üniversite, ortaöğretim kurumları öğrencilerince yapılacak araştırmalar, yayın çalışmaları ve bilimsel projelere akademik katkı sunarken yapılan tüm faaliyetlerin tanıtımı için de sosyal medya ve iletişim desteği sağlayacak.

Protokol kapsamında ayrıca kültür, sanat ve spor gibi ders dışı alanlarda etkinlikler düzenlenecek ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirilmek amacıyla birçok eğitim düzenlenecek. Temel bilimlerin öneminin fark edilmesi ve öğrencilerin bu alanlara yönlendirilmesi amacıyla bilim olimpiyatları yarışmaları düzenlenecek.  Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda veliler ve öğrencilerin ailelerine yönelik bilgilendirme, eğitim seminerleri ve rehberlik çalışmaları da gerçekleştirilecek.

 

17-03-202117-03-202117-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.