İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTIN KİTAPLAR YAYINEVİYLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

‘Yazarlar Okullarda Projesi’ kapsamında, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, okuma kültürü ve yazma faaliyetleri ile ilgili eğitimler düzenlemeyi planlayan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Altın Kitaplar Yayınevi ile 07.12.2015 tarihinde eğitim işbirliği protokolü  imzalamıştır. 
 ALTIN KİTAPLAR YAYINEVİYLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: ‘Belki bu çalışmalar,  imkan bulamamış öğretmenlerimize imkan sağlayacak ve yeni yazarların yetişmesine vesile olacaktır. Bu programlar bizim için sevinç kaynağıdır.Hayırlı olsun!’ dedi. Altın Kitaplar Yayınevi Yöneticisi Erden Heper: ‘Öğretmenlere yönelik eğitim programlarını önemsiyoruz. Bu konuda bize düşeni seve seve yapmaya hazırız.’ Dedi.

“Öğretmenler İçin Okuma Atölyesi” adıyla hazırlanan eğitim programı 30 Saat olarak 60 öğretmene verilecektir. Duyuru yoluyla katılımcıların tespit edileceği programda Eğitmen Yazar Dr. Nilay Yılmaz İşlevsel okumanın tüm yönlerini uygulamalı olarak sunacaktır.

 Hem kişisel gelişimi hem de hizmet içi eğitimi hedefleyen program, okuma süreçlerinde okuma ilgisi ve heyecanı oluşturacak eğlenceli ve etkili çalışmalar yapmayı; okuma kültürünü destekleyecek uzun soluklu işlevsel okuma projeleri ve şenlikleri tasarlayıp geliştirmeyi hedeflemektedir. Program, okulöncesi dönemden yetişkin eğitimine kadar her yaş grubunda, hem örgün hem de yaygın eğitim alanlarında kullanabilecek işlevsel düşünme ve okuma çalışmalarının uygulanmasını, okuma sürecinin drama, müzik, resim, sinema, dans vb. sanatlarla desteklenmesini, süreci destekleyecek içeriklerin disiplinler arası yaklaşımla yapılandırılmasını temel alan bir programdır.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.