İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKADEMİSYENLER OKULLARDA

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Üsküdar Üniversitesi arasında  26 Kasım 2015 Perşembe günü Saat  10.30’ da Kozyatağı Hilton Oteli’nde Eğitimde  işbirliği protokolü imzalandı.
AKADEMİSYENLER OKULLARDA

 Protokol imza töreni İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nevzat TARHAN, İstanbul Milletvekili Halide İNCEKARA’nın katılımıyla gerçekleşti.İl Milli Eğitim Strateji  Şube Müdürü Murat ADALI, İstanbul İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin Müdür ve  Şube Müdürleri,Öğretmenlerimiz ve basın mensupları törende hazır bulundu. 

Protokol İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımızda eğitimin niteliğini artırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerimize yeni ufuklar açacak tüm proje, program ve faaliyetlerinde Üsküdar Üniversitesi ile işbirliğini sağlayacak. Projeler, faaliyetler ve programlar kapsamında protokol paydaşımız Üsküdar Üniversitesi akademik bilgi ve destek, rehberlik ve danışmanlık, maddi ve manevi noktada İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak hareket edecek. İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlığında kurulacak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Üsküdar Üniversitesi görevlilerinden oluşturulacak Proje Yürütme Kurulu, belirlenen programlar doğrultusunda organizasyonların düzenlenmesini, denetlenmesini ve sonuç çıktılarının değerlendirilmesini sağlayacak.

Protokol kapsamında Eğitim Öğretim Çalışmaları, Eğitim Yönetimi Çalışmaları, Ders Dışı Etkinlikler (Kültür, Spor, Sanat), Sağlık Beslenme ve Veli Destek Çalışmaları ana başlıklarına uygun çalışmaların yapılması amaçlanmaktadır. Ayrıca protokol kapsamında yapılacak faaliyetler bünyesinde öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve eğitimsel niteliklerini desteklemek, öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Üsküdar Üniversitesi  fiziki mekan ve tesisleri ile bilim ve araştırma kapasitesi ve öğretim üyeleriyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olacaktır.

Protokol imza töreninde konuşan  İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ;

‘’Sayın Milletvekilim,  Üniversite Rektörüm sizleri  saygıyla selamlıyorum. Sizlere ve arkadaşlarıma hoş geldiniz diyorum.

Bizim varlık nedenimiz çocuklarımız. Geleceğimiz için, insanlık için bu yavrularımızın yetişmesi için gayret içindeyiz ve çok çalışıyoruz. Eğitim ve öğretimin temeli olarak gördüğümüz üniversitelerimizle işbirliği içindeyiz. İstanbul imkânlar şehri ve bizlerin de eğitim alanında bu imkânları kullanmamız gerekir. Bizler diyoruz ki bizim bir fikrimiz var, üniversitelerimiz   gelsin bizlere katkı sunsun, birlikte çalışalım ve projeler yapalım. Kapılarımızı onlara açıyoruz, gelin çocuklarımızı birlikte yetiştirelim. Akademisyenler okullarda projesi ile bilgi ve tecrübe paylaşımını karşılıklı olarak gerçekleştirelim.  Nevzat hocamızı kurmuş olduğu bu değerli eğitim kurumu için tebrik ediyorum.Umarım ki değerli bilgi ve deneyimini sadece üniversitesinde değil okullarımızda da görebiliriz.Bu karşılıklı paylaşımın çocuklarımızın dünyasını değiştireceğine  ve çocuklara rol model olarak katkısı olacağına inanıyorum.

Önemli çalışmalara imza attık. Talim terbiye kurulunda çalıştığımızda felsefesi olan omurgası olan bir program ilk kez yapıldı ve işe koşuldu. Öğrenci merkezli, işbirliğine dayalı çocukların öğrenmelerini öne alan programları hayata geçirdik. Kendini ifade eden, özgürlükçü düşünen, sorgulayan ve üreten bireyler yetiştirmek için çalıştık.

Öğrencilerin yetişmesinde temel belirleyici faktör yüzde elli kendi hazır bulunuşluk düzeyi, yüzde otuz öğretmen ve eğitim ortamı, yüzde on da sosyal çevre, anne ve babadır. Bu temel değişkenlerde ayırt edici unsur öğretmendir. Öğretmenlerimize yol gösterecek onları motive edecek siz değerli üniversite hocalarımızsınız. Sizlerin katkılarınızı bekliyoruz. Nevzat hocamız gibi değeri sizlerle buluşturmak istiyoruz. Konuşmamı sonlandırırken protokol kapsamında vereceği destek ve işbirliği için Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a, ve nezdinde Üsküdar Üniversitesinin tüm çalışanlarına, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Adalı ‘ya ve ekibine teşekkür ediyorum. Protokolün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum ’’dedi.

15-12-201515-12-201515-12-2015

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.