İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU PROJESİ ANADOLU YAKASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI HAYDARPAŞA LİSESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Aile Okulu" Projesi kapsamında eğitim alan öğretmenlerimizle Anadolu Yakası değerlendirme toplantısı İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın katılımıyla Haydarpaşa Lisesi'nde gerçekleşti.
AİLE OKULU PROJESİ ANADOLU YAKASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI HAYDARPAŞA LİSESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

Sosyal beceri, aile içi iletişim, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre, ilk yardım gibi farklı konulardaki eğitimlerle desteklenen "Aile Okulu" Projesine ilişkin konuşan İl Müdürümüz Levent Yazıcı, aile yapısının daha korunaklı hale getirilmesinin hedeflendiği proje kapsamında yapılan toplantının uygulamada karşılaşılabilecek konuları konuşmanın ve bunlara hep beraber çözüm yolları bulmanın önemli olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 81 ile yaygınlaştırılan projede öğretmen eğitimlerinin sahadaki yansımalarını paylaşmanın projeye ivme kazandıracağını belirten Yazıcı, "Aile eğitiminin ülkenin gelişimindeki rolü çok açık. Hepimizin yıllardır emek verdiği çok önemli bir konu. Bir eğitim yöneticisi olarak alanda bizzat uygulama yapan öğretmenlerimize sağlayabileceğimiz en önemli katkının öğrencilerinin anne babasına eğitim katkısı sunmak olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere katkı sunmanın yolların birinin "Aile Okulu" Projesi olduğuna vurgu yapan Yazıcı, Bakanlığımızın öncülüğünde çok daha zengin ve sürekli güncellenen içeriklerle ailelerin ve öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceklerini aktardı.

Yazıcı, "Eğitim yöneticilerinin öğretmenlere ve öğrencilere sağladığı birçok katkının yanında yapabileceği en önemli çalışmalardan biri öğretmenlerimizi öğrencilerin ebeveynleriyle bir araya getirmek. Onların eğitimlerini planlamak, yürütmek, destek olmak ki öğrencilerimiz evden getirdiği mesajla okuldan aldığı mesajı bütünleştirebilsin. Eğitimin genel doğruları, genel yolları içerisinde birlikte hareket edebilme yollarını arttırabilsin." şeklinde konuştu.

Program sonunda toplantıya katılan öğretmenlerin sorularını yanıtlayan Yazıcı, Aile Okulu Projesiyle  eğitim sırasında öğretmenleri ve aileleri her zaman destekleyeceklerini bu noktada hep beraber çok önemli mesafeler alınacağını kaydetti.

08-11-202208-11-202208-11-202208-11-2022 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.