İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahşap Oyuncak Üretiminde Yol Haritası

Ahşap oyuncak üretiminde yol haritasının belirlenmesi amacıyla İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde toplantı yapıldı.
Ahşap Oyuncak Üretiminde Yol Haritası

Millî Eğitim Bakanlığı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimi ile ilgili önemli bir adım atarak mobilya ve dekorasyon alanında üretim yapan mesleki ve teknik eğitim kurumlarında ahşap oyuncak üretimi için ilk pilot uygulamayı başlatmıştı.

Bu kapsamda Kasım ayında yapılan ilk toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla ikinci toplantı pilot okullarımızdan biri olan İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Ahşap oyuncak üretiminde pilot okul olarak daha önce Ankara’da Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi, İstanbul’da Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa’da İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balıkesir’de Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi seçilmişti. Toplantı ile birlikte Konya Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de pilot okul olarak seçildi. Böylece meslek liselerinde ahşap oyuncak üretimi beş ilimizde devam etmektedir.  

Toplantı Genel Müdürümüz Sayın Kemal Numanoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıya  Daire Başkanlarımız Sayın Belma Güngör, Sayın Ertuğrul Geçgil; İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Ankara İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar, Bursa İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız, Konya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder Gürsoy, Şube Müdürümüz Serkan Gür, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe MEM Abdülaziz Yeniyol katıldı. Ayrıca Okul Müdürlerimiz Deniz Mutlu Güler, Hayrettin Karaziyan, Şenol Yoğurtcu, Faruk Balcı, Muammer Ak; sektörün önde gelen firmalarından 40 temsilci ve uzmanlar katıldı. 

30-12-201830-12-201830-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.