İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağaçların Adları-İstanbul-Projesi

Ağaçların Adları-İstanbul-Projesi

Ağaçların Adları İstanbul projesiyle İstanbul’daki öğrencilere okullarının bahçesindeki ağaçların adlarını öğretip, İstanbul’un okullarının ağaç envanterini çıkarmak ve böylece öğrencilerin İstanbul’a özge ağaçlarını tanımalarını sağlamak ile doğaya saygılı olmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Daha önce Kadıköy İlçesi’nde Hüveyda Gümüş tarafından başlatılan projeyi yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci, projenin İstanbul genelinde uygulanmasını istedi.

Ağaçların Adları İstanbul projesi kapsamında İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin katılımıyla İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü bahçesindeki ağaçlara ad verme töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci “ bu proje ile öğrencilerimizin doğal çevre ile ünsiyetlerinin güçleneceğini ve İstanbul’un bitki sosyolojisine katkıda bulunulacağını umduklarını belirterek Hüveyda Gümüş’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederim ” dedi. Yelkenci’ye İstanbul Millî Eğitim Müdür Yardımcıları eşlik etti.

Ad verme töreninde İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Aylandız ağacına isimliğini taktı.

11-10-201711-10-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.