İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMEN PİLOT UYGULAMA TOPLANTISI YAPILDI.

Aday Öğretmenlerin Performans Değerlendirme Ölçeği Pilot Çalışması toplantısı 05.01.2015 Pazartesi günü Eminönü Halk eğitim merkezi konferans salonunda yapıldı.
ADAY ÖĞRETMEN PİLOT UYGULAMA TOPLANTISI YAPILDI.

Aday Öğretmenlerin Performans Değerlendirme Ölçeği Pilot Çalışması toplantısı 05.01.2015 Pazartesi günü Eminönü Halk eğitim merkezi konferans salonunda yapıldı.Toplantı Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ,Genel Müdürlüğümüz Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı İlkay AYDIN,Genel Müdürlüğümüz Öğretmen Yeterlikleri ve Kalite Daire Başkanlığı Milli Eğitim Uzman yardımcıları Mehmet ARSLAN ve Muhammet Raşit KOCA,İlimiz Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Mustafa GÖLLER,Okul Müdürleri,danışman öğretmenler ve aday öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.   

       1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda yapılan değişiklikler gereği,Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen aday öğretmenlere ilişkin performans değerlendirme ölçeği çalışmaları yapılmaktadır.Bu kapsamda 15-18 Aralık 2014 tarihlerinde Samsun AMİSOS otelde çalıştay düzenlenmiştir.Söz konusu çalıştayda alınan karar doğrultusunda Aday Öğretmen Performans Değerlendirme Ölçeğinin ölçme değerlendirme standartları gereği pilot uygulamasının yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Genel Müdürlüğümüz Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı İlkay AYDIN,Genel Müdürlüğümüz Öğretmen Yeterlikleri ve Kalite Daire Başkanlığı Milli Eğitim Uzman yardımcıları Mehmet ARSLAN ve Muhammet Raşit KOCA tarafından uygulayıcılara sistem tanıtılarak katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla toplantı sona erdi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.