İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 Yeni Okul Binası Açılış Töreni Yapıldı.

7 Yeni Okul Binası Açılış Töreni Eyüp Alibeyköy Anadolu lisesinde yapılan bir törenle hizmete açıldı.
7 Yeni Okul Binası Açılış Töreni Yapıldı.

Toplu  Okul açılış törenine  Avrupa Birliği Eski Bakanı ve AK Parti İstanbul 2’nci Bölge Milletvekili Adayı Volkan Bozkır,İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer Yıldız,  Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti İstanbul 2’nci Bölge Milletvekili Adayı Fatma Benli, ve İlçe Kaymakamı Abdullah Dölek ile öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

 Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı; ardından Törende konuşan Volkan Bozkır, "Eğitim bütün ülkelerin temelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nde de eğitime verilen önem gerçekten her geçen yıl daha da artmaktadır. Ama bazı rakamları telaffuz etmekte de tabiatıyla da ihtiyaç var. Türkiye son 10 yılda 12 yılda eğitim alanında kat ettiği mesafe gerçekten cumhuriyetin bugünkü dönemlere kadar kat ettiği mesafe ile kıyaslandığında çok büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti’nde son 12 yılda eğitime verilen önem sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçelerinde eğitim bütçesi Milli Savunma bütçesini ilk defa geçmiştir. Bunu rakamlarla ifade etmek gerekirse 2002 yılında 7 buçuk milyar TL olan eğitime ayrılan bütçedeki pay, 2015 yılında 87 buçuk milyar TL’ye ulaşmıştır. Yüksek öğretime baktığımızda 2002 yılında 2,5 milyar TL pay ayrılan yüksek öğretim, 2014 yılında 17 milyar TL bütçemizden pay almıştır. Türkiye’nin 75 üniversitesi bugün 186 üniversiteye ulaşmıştır. Bugün bütün bu tablonun içinde gerçekten hepimizi gururlandıran ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan çok önemli bir açılış projesinin parçası olmaktan dolayı da ben gurur duyuyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer Yıldız , "Böylesine güzel devasa bir binamızın, bir kurumumuzun sevgili yavrularımıza layık olduğunu aslında onların her zaman daha iyisine layık olduklarını biliyorum. Bugün burada açılışını yapmış olduğumuz 7 okulumuzun 4 tanesi yeni projedir, yeni yatırımdır. İl Milli Eğitim Müdürünüz olarak bu hizmetlerin devam etmesi noktasında sizlere her zaman hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade ediyor hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

 

Toplu  açılış töreninde 19 derslik, 4 laboratuvarıyla İslambey İlkokulu, 24 derslik 4 laboratuvarıyla Göktürk İmam Hatip Ortaokulu, 24 derslik 2 laboratuvar, 1 kapalı spor salonuyla Karadolap İlkokulu, 26 derslik 4 laboratuvar, 1 kapalı spor salonuyla Şehit Furkan Doğan İmam Hatip Lisesi, 32 derslik 6 laboratuvarıyla Alibeyköy Anadolu Lisesi, 6 dersliğiyle Düğmeciler Anaokulu ve 12 dersliğiyle Ahmet Edip Önder Özel Meslek Eğitim Merkezi olmak üzere 7 okulun açılış törenleri gerçekleştirildi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.