İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“60 Okula 60 bin Kitap”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğa okulları ve Doğan Egmont Yayıncılık arasında 07.12.2015 tarihinde    eğitim-işbirliği protokolü imzalandı. 
“60 Okula 60 bin Kitap”

İmza töreni İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ , Doğan Egmont  Yayıncılık adına Erdal KARAKAYA ve Doğa Okulları Genel Müdürü Bünyamin ÇELİKTEN’in katılımları ile gerçekleşti. Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat ADALI imza töreninde hazır bulundu.

İmzalanan protokolle İstanbul’da tespit edilen 60 okul için 60 bin kitap bağışlanması hedeflendi. İki ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilecek olan faaliyetler ile  öğrencilerin kitap okuma sevgisini artırılması, “kütüphane” bilincinin geliştirilmesi, sosyal yardımlaşma ve paylaşma konusunda toplumsal farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir. Doğa Okulları öğrencileri tarafından bağışlanan kitap sayısı kadar Doğan Egmont Yayıncılık da kitap bağışında bulunacaktır. Böylece 60 bin kitabın toplanarak okullara ulaştırılması planlanmaktadır. Proje kapsamında okuyan okuduğunu anlayan ve öğrendiği bilgileri toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

08-12-201508-12-2015

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.