İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. İSTANBUL AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI BAŞLADI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen "6. İstanbul Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası"nın açılış programı, Valimiz Sayın Davut Gül ve İl Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Bakırköy Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.
6. İSTANBUL AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI BAŞLADI

 Çocuklarımızın düşünen, üreten ve karşılaştıkları problem karşısında çözümler bulabilen bireyler olarak yetişmesi, bireysel ve grup oyunları ile yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, kendilerini ifade edebilme fırsatının sunulması, iletişim ve dostluk duygularının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen İstanbul Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda yüzlerce öğrenci bir araya geldi.

 Açılış konuşmasında turnuvanın önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür,  "Akıl ve zekâ oyunları, öğrencilerimizin analitik düşünme, strateji geliştirme ve problem çözme becerilerini geliştiren çok kıymetli araçlardır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile iş birliği içerisinde düzenlediğimiz bu turnuva, gençlerimizin bütüncül gelişimlerini desteklemeye yönelik çabalarımızın bir parçasıdır. Bu vesileyle, turnuvaya katılan tüm gençlerimize başarılar diliyor, gösterdikleri azim ve kararlılığı takdirle karşılıyorum" ifadelerinde bulundu.

 Turnuva, Bakırköy Gençlik Merkezi'nde iki gün sürecek ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler, farklı kategorilerde zihin güçlerini sınayacaklar. Turnuvanın sonunda dereceye girenlere ödülleri, düzenlenecek olan kapanış töreninde takdim edilecek.

 İstanbul Akıl ve Zekâ Oyunları, öğrencilerimizin akıl ve zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirmelerini sağlamak bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek ve ülke genelinde akıl ve zekâ oyunları konusunda farkındalık oluşturulmasını desteklemeyi öngörüyor.

 13-05-202413-05-202413-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.