İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 KUMBARA İLE 500.000 ÖĞRENCİ TASARRUF ETMEYİ ÖĞRENECEK.

“3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı” kapsamında Uygulanan eğitim programını yakından incelemek ve öğrencilerle bir araya gelmek amacıyla  İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer Yıldız ve  Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, İstanbul Kağıthane İmece İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştirdiler.
 3 KUMBARA İLE 500.000 ÖĞRENCİ TASARRUF ETMEYİ ÖĞRENECEK.

Başladığı 2012-2013 öğretim yılından bu yana başarılı sonuçlar elde eden programı yakından incelemek ve çocuklarla bir araya gelmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer Yıldız,  Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim bölümü Mdr.Yrd. Serkan Gür, Temel Eğitim Şube Müdürü  Timur Tuğral eğitim programının İstanbul’daki uygulama merkezlerinden, Kâğıthane’de bulunan İmece İlkokulu’nu ziyaret ettiler.

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı, Para Durumu, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla yürütülen “3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı”, 2014-2015 öğretim yılında da Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere eğitim vermeyi sürdürüyor. Aile bütçesinde önemli bir yere sahip olan çocuklara tasarruf kavramını ve önemini anlatmak, onları tasarrufa yönlendirmek amacıyla 2012 yılında başlatılan “3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı” kapsamında bugüne kadar Türkiye genelinde 22 ilde 112.000’in üzerinde öğrenciye ulaşıldı. 2017 yılında tamamlanması planlanan proje ile toplamda 500.000 çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı, Para Durumu, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla gerçekleştirilen 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı, yeni eğitim döneminde de ziyaret ettiği illerde çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Eğitimler süresince öğrencilere tasarruf, hedef belirleme ve hedefe ulaşma konuları sistematik bir şekilde aktarılırken, öğretmenler ve ebeveynlerinin de eğitim sürecinden faydalanması sağlanıyor. 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı kapsamında yürütülen çalışmalar, eğitici tiyatro gösterileriyle de desteklenerek keyifli bir etkinliğe dönüşüyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan,  ‘’ T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yürüttüğümüz, bir diğer önemli proje olan “3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı” ile de ülkemizin çeşitli bölgelerinde bulunan ilkokul 4. sınıf öğrencilerine finansal okuryazarlık eğitimi veriyoruz. Eğitimler sadece çocukları değil, veli ve sınıf öğretmenlerini de kapsıyor. Program çerçevesinde hayal, hedef, para, birikim, tasarruf, istek, ihtiyaç gibi kavramlar derinlemesine öğretiliyor. 2012- 2013 eğitim yılında başladığımız bu proje ile 2017 sonunda ülke çapında 500 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz “dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Dr. Muammer Yıldız ise yaptığı konuşmada; ‘Sonuçlarını bu kadar net görebildiğimiz ve çocuklarımızdaki pozitif etkisine yakından tanık olduğumuz bu projeyi desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik böyle etkili ve önemli projelerin çok anlamlı olduğunu düşünüyor ve sayılarının artmasını diliyoruz. Şunu da unutmamalıyız ki; çocuklarımızı eğitmek aynı zamanda velilere de dokunmak, daha çok aileye bu bilinci aşılamak anlamına gelmektedir. Bu sebeple, 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı’nın daha fazla çocuğa ulaşması bizlerin de en büyük temennisidir’ şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrası İl Müdürümüz  Dr.Muammer YILDIZ  Kağıthane İmece İ.Ö.O  Öğretmenleriyle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.