İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İL KUTLAMA PROGRAMI.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı, 17 Kasım 2015 Salı günü Sergi açılışı ve ardından Protokol Ziyaretleriyle başladı.    
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İL KUTLAMA PROGRAMI.

Beykoz Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde, İlimizde görev yapan öğretmenler tarafından yapılan çeşitli sanat eserleri (Heykel,hat,cam işlemeciliği,tezhip,ebru,kaligrafi v.s) sergisinin açılışı 18 Kasım 2014 salı Saat : 14:00´de yapıldı.Sergi 25 Kasım 2015 Salı saat 17.00´ye kadar ziyarete açık olacaktır.

Öğretmenler günü münasebetiyle Müdürlüğümüz Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme  Şube Müdürü Mustafa GÖLLER´İN başkanlığında İl Kutlama Kurulu Üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer  YILDIZ´ı makamında ziyaret ettiler.Ziyaretlerinden dolayı kurul üyelerine teşekkürlerini ileten İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer  YILDIZ , 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün her yıl daha da artan bir coşkuyla kutlandığını belirtti.

 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ardından İl Kutlama  kurulu üyeleri, İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi USTA’yı   ziyaret ettiler ve ardından  Ahmet Hamdi USTA  başkanlığındaki İl Kutlama  kurulu üyeleri ve İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer  YILDIZ’ı  makamında ağırlayan İstanbul Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN Türkiye´nin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ederek, yaklaşan "Öğretmenler Günü"nü de kutladı.

Kutlama programı etkinlikleri Üsküdar Validebağ Mustafa Necati Bey Huzurevi’nde kalan emekli öğretmenlerin ziyaretiyle devam etti.

19 Kasım 2015 Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette bir konuşma  yapan İstanbul İl  Milli Eğitim Müdürüz  Dr.Muammer YILDIZ,´´’Yıllarını öğrenmeye ve öğretmeye adayan emekli öğretmenlere şükranlarımı sunarak  “Öğretmenliğe emek vermiş, sevgisini, yüreğini bu toplumun evlatlarını yetiştirmek üzere seve seve feda etmiş kıymetli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan dolayı büyük onur duyuyorum. Bizleri kabul ettiğiniz, bizleri bağrınıza bastığınız için hepinize minnettarız. Sizler, bu memleketin en değerli varlıklarısınız. Sizler hem öğretmenimiz, hem anamız, hem babamızsınız. Sizler, genç nesilleri toplumumuza faydalı birey olarak yetiştiren çalışmalarınızdan dolayı, bu topluma değer kattınız. Dünyada yalnızca anneler, babalar ve öğretmenler yetiştirdikleri çocuklarının kendilerinden daha yukarılarda olmalarını isterler. Onları gördükçe eserleriyle gurur duyarlar. İşte bu mesleği kutsal yapan da budur. Evinizin kapılarını bizlere açıp, bizi kabul ettiğiniz için size minnettarım. Öğretmenler gününüzü kutluyor, ellerinizden öpüyorum’’ dedi.

Ziyaret karşılıklı verilen hediyeler ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle   sona erdi.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.