İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI İSTANBUL’DA COŞKUYLA KUTLANDI.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yılı İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın da katıldığı programlarla İstanbul’da coşkuyla kutlandı.  
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI İSTANBUL’DA COŞKUYLA KUTLANDI.

Sabah 08.30’da Halit Derviş İbrahim İlkokulu 4/D sınıfı öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ı makamında ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Dr. Muammer YILDIZ’a 4/D sınıfı öğrencisi Hakan ARDA’nın sorduğu”Nasıl müdür olunur?” sorusu gülüşmelere neden oldu. YILDIZ: “Eğer çok çalışırsanız sizler de müdür, başkan hatta başbakan olabilir bu güzel şehri, ülkeyi yönetebilirsiniz.” diyerek minik öğrenciye başarının sırrının çalışmakta olduğunu söyledi.

Öğrenci ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ Taksim Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koyma törenine katıldı.

Ardından il kutlamaları için Maltepe’deki Kültür ve yaşam parkına geçildi. Törende: İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, 1. Ordu Komutanı Salih Zeki ÇOLAK, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi SALİHOĞLU, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ ve çok sayıda öğrenci, öğretmen, veli hazır bulundu. Törene TRT Çocuk Korosu, Kağıthane Kemal Halil Tanır İlkokulu, Engelli Mehteran Takımı, Bağcılar İçtaş İlkokulu, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü K-9 gösterisi sahne aldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ: “Sevginin, barışın, dostluğun, kardeşliğin, bilimin aydınlığına açılan büyük bir kapı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıldönümüne kavuşmuş olmanın heyecanıyla bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinç ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Törenin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, “İstanbul’un Çocukları Denizle Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Bu yıl 7. si düzenlenen TURMEPA çocuk şenliği, Deniz Temiz Derneği- İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Dünya Göz Vakfı’nın desteği ile gerçekleştirildi. Çocukların taşımasını ise City Turizm üstlendi; Dentur da çocukların gezeceği tekneyi sağladı.  Projenin bu yıl ki teması  “İstanbul Boğazı” oldu. Boğaz turunda 120’ye yakın TURMEPA gönüllüsü, çocuklara çevrelerine ve geleceklerine sahip çıkmanın önemini anlattı. Düzenlenen eğitimlerde gönüllüler çocuklara İstanbul Boğazı’nın önemini anlatırken, çocuklar ağabey ve ablalarıyla eğlenceli oyunlar oynayarak bilgilerini pekiştirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ ise şunları söyledi:  “Çocuklarımız bizim için çok değerli ve bugün onların bayramı. Burada çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve proje paydaşlarımız hep beraber İstanbul’a ve geleceğe gülümsüyoruz. Bir çocuğun yüzünü güldürmek veya buna vesile olmak emin olun çok daha büyük mutluluk ve huzur veriyor insana, hele eğitimciyseniz bu mutluluk katlanıyor. Bir eğitimci olarak her zaman en büyük hedeflerimin başında eğitimin niteliğini arttırmak ve öğrencilerimize mümkün olduğu kadar ulaşmak arzusu vardır. 23 Nisan günü öğrencilerimiz “İstanbul’un Çocukları Denizle Buluşuyor” projesi ile hem İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini seyrediyor hem de yapılacak etkinliklerle becerilerini sergiliyorlar. Daha temiz bir dünya için yapılması gerekenler konusunda yeni bilgiler ediniyorlar. En büyük arzum; bugün öğrencilerimizin dimağında tatlı bir hatıra bırakmak ve onların güzel bir gün geçirmesini sağlamak. Ayrıca biliyorsunuz bizim okullarımızda okutulmakta olan bir İstanbul dersimiz var. Bu etkinlik sayesinde atalarımızın yadigârı güzel şehrimiz İstanbul’u tanıtmak, bu güzel şehrin değerlerini yaşatmak amacıyla verdiğimiz eğitimi de çocuklarımıza birebir yaşatmış oluyoruz.

 

Bu vesileyle böyle anlamlı bir proje ile çocuklarımızın buluşturulmasında rol alan paydaşlarımız Turmepa- Deniz Temiz Derneği, City Turizm, Dünya Göz Vakfı ve Dentur yetkilileri ile Turmepa gönüllüleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz  Öğretmenlerimizin verdiği bilgileri çocuklarımız bu ve buna benzer etkinliklerle özümsemiş oluyor. İstanbul’umuzun ve ülkemizin geleceği sevgili çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor bayram tadında bir gün geçirmelerini diliyorum.”

            Boğazdaki etkinliğin ardından Vialand Tema Park’ta çocuklarla buluşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, 2000 öğrenci ve velinin ücretsiz yer aldığı etkinlikte: “Bugün burada 2000 çocuğumuza ve ailesine Vialand işbirliği ile güzel bir gün yaşatmayı amaçladık. En önemlisi bize bu şehri armağan eden şanlı ordu ve bu ordunun komutanı Fatih Sultan Mehmet Han’ın rüyasını görmelerini sağladık. Dilerim onlar da atalarımız gibi bu şehrin güzelliklerini korur, yaşatır ve bu şehri onlar gibi sevebilir. Burada bulunan çocuklarımız ileride kendi çocuklarına anlatabilecekleri güzel hatıralarla ayrılacaklar. Çocuklar için burada olmak eşsiz bir ödül. Bu güzelliklere vesile olduğumuz için ayrıca bahtiyarız. Etkinlik kapsamında çocuklarımıza bu imkanın sağlanması noktasında destek veren Vialand Genel Müdürü Tolga ALİŞOĞLU ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi. Profilo Barış İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Mehteran ve Halk Oyunları gösterilerini izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ öğrencilerle fotoğraf çektirdikten sonra Tema Park’tan ayrıldı.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.