İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. “Küçük Hayaller Büyük Projeler” İstanbul Sergisi Açıldı

8 Mayıs 2015 Cuma günü İstanbul Kâğıthane Yahya Kemal Beyatlı Spor Kompleksi’nde 2. “Küçük Hayaller Büyük Projeler” İstanbul Sergisi Açıldı.    
2. “Küçük Hayaller Büyük Projeler” İstanbul Sergisi Açıldı

 

Teknoloji ve Tasarım dersi kapsamında üretilen eserlerin yer aldığı sergiye, 39 ilçeden 141 okul katıldı.

Açılış töreniyle başlayan “Küçük Hayaller Büyük Projeler” İstanbul sergisine İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın yanı sıra; Kâğıthane Kaymakamı Ahmet Akın VARICIER, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL, Kâğıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed ÇAYIR, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder ARPACI, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÖĞÜTCÜ,BESAM ve TTMK dernek başkanları ve yöneticileri, sergide eserleriyle yer alan ilçelerin Şube Müdürleri, diğer protokol mensupları ile birlikte çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Açılış merasimi sonrası İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Kağıthane kaymakamı ve Şube Müdürü Timur TUĞRAL ile beraber 141 standın tamamını gezerek tek tek projeleri inceledi.

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle; Kağıthane Belediyesi, Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, BESAM ve TTMK dernekleri ve Nişantaşı Üniversitesi işbirliği ile yapılan projede yer alan eserler, Müdürlüğümüzün Değerlendirme Kurulu tarafından dikkat ve özenle incelenecek ve en iyi 20 eser bilgisayar ile ödüllendirilecek. Aynı 20 eseri ortaya koyan öğrenciler de gelecekte tercih etmeleri halinde Nişantaşı Üniversitesi’nden %100 burs kazanacaklar. Ayrıca en iyi 10 eser de Adres Patent Ofisi yetkililerince ücretsiz patentlenecek.


 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.