İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

150.Yıl Sektör Buluşması

Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunun 150. yılını önemli bir etkinlikle kutladı.
150.Yıl Sektör Buluşması

Binlerce mezun veren, binlerce sanayici yetiştiren 150 yıllık çınar Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarihinde olduğu gibi bugün de ulusal ve uluslararası boyuttaki başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Okulumuz kuruluşunun 150. yılını önemli bir etkinlikle kutladı, mezunlarını anıları ile buluşturdu. Bu önemli etkinlikte, mezunların üretimleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.  Gelecek nesillerle iyi örnekler paylaşıldı.

Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan etkinlik öğrencilerin okulun mezunlarını tanıması, iletişim kurmaları ve birbirlerine yön vermesi anlamında önemliydi. Zira hayat boyu öğrenme, sürekli iyileştirme ve yenilikçiliğin artık hayatın bir parçası hâline geldiği bir dönemdeyiz.

Okulun parlak bir dönemini yaşadığını ancak değişen dünya ve Türkiye ile birlikte karşılarına çıkan yeni imkânları değerlendirmenin zorunlu hâle geldiğini belirten Okul Müdürümüz Muhitdin Kara, şunları kaydetti:

“Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, olarak bundan sonraki çalışmalarımızı da birlik ve beraberlik içerisinde yaparak örnek teşkil etmek istiyoruz. Özellikle öğrencilerimiz mezunlarımızla bir araya gelerek hem okulumuzun geçmişini öğrenecek hem mesleki gelişimlerine kuvvet verecek hem de ülkesine katma değer sağlayacak. Öğrencilerimiz burada öğrendiklerini sektöre taşıyarak ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacak. Çünkü burada kültür alışverişi oldu. Geleceğimiz bize bağlı. Eğer bizler aktif ve başarılı olursak, idealist ve hedeflerimiz hep büyük olursa, her zaman ülkemiz de büyük olacak, genişleyecek, ekonomik anlamda zirveye ulaşacak. Şu hâlde okulumuz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü olacak.”

Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi buluşmasında,  halk oyunları gösterisi yanında şiir dinletisi düzendi.  Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan robotlar sergilendi.  Stantları büyükleriyle beraber gezen öğrencilerimiz sanayicilerle bir araya geldi. Okul sektör buluşmasına imkân tanıyan etkinliğin finalinde geleneksel mezunlar günü talaş böreği ikramı da yapıldı.

Öğrencilere birçok alanda tecrübe ve beceri kazandırmayı hedefleyen etkinlik dört gün sürdü.

07-05-201907-05-201907-05-201907-05-201907-05-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.