İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Finali Sergisi

TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Finali Sergisi devam ediyor. 
Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Finali Sergisi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, bu çalışmaları yönlendirmek ve onların bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yarışmalar düzenliyor. 

Bu kapsamdaki Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Türkiye çapında biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, kodlama, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım ve Türk dili ve edebiyatı olmak üzere toplam on iki alanı kapsıyor. Bu yıl 50.’si düzenlenen yarışmanın İstanbul-Avrupa Bölge Sergisi İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesinde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde dün açıldı.

Serginin açılış törenine İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. İbrahim Özkol,  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, akademisyenler, öğrenci aileleri ve öğretmenlerimiz katıldı.

Edirne, İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ ve Kırklareli’den gelen projelerin yarıştığı İstanbul-Avrupa Bölge Sergisi 27 Şubat 2019 tarihine kadar sürecek. Ankara’daki final yarışmasına katılacak projeler bölge kurulu tarafından belirlenecek.

26-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.