İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması

Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasının İstanbul Bölge Finali yapıldı.
Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmak, öğrencilerimizin özgüven duygusunu geliştirmek, onların sosyalleşmelerine katkıda bulunmak hedefleniyor.

Bu çerçevedeki Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasının İstanbul Bölge Finali, İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde Marmara İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.

İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması geniş katılımla gerçekleştirildi. Yarışmaya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Marmara İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ali Köse, Üsküdar Müftüsü Sayın Ali Çakmak, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan Aydın, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mustafa Akhan ve Üsküdar İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erdoğan Kaba, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

Yarışmada Anadolu imam hatip lisesi ve ortaokul öğrencileri okudukları Kur’an-ı Kerim’le hem kulakların pasını sildi, hem de bölge birincisi olmak için yarıştı. Okuyacakları Kur’an-ı Kerim ayetlerini çektikleri kura ile belirledikten sonra ayetleri birbirlerinden daha güzel okumak için yarışan öğrencilerimiz, daha sonra okuma kurallarına göre seçici kurul tarafından puana tabi tutuldu. Ortaokul ve liselerin ayrı kategorilerde değerlendirildiği yarışma sonucunda lise kategorisinde Kâğıthane Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Alperen Alsan, ortaokul kategorisinde Beşiktaş İsmail Tarman İmam hatip Ortaokulu öğrencisi Emre Başkurt birinci oldu. Öğrencilerimiz 13 Nisan’da yapılacak olan Türkiye finalinde İstanbul’u temsil edecekler.  Kendilerini tebrik ederiz.

20-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.