İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İmam Hatip Liseleri Bilim, Kültür ve Sanat Günleri Finali Yapıldı.

 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, TÜRGEV ve Değerler Eğitimi Merkezi işbirliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen İstanbul’daki Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarının yoğun ilgi gösterdiği İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri, 2 Haziran Salı günü saat 15.00’te gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.
İstanbul İmam Hatip Liseleri Bilim, Kültür ve Sanat Günleri Finali Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, ve protokol mensuplarının katıldığı, Üsküdar Ali Fuat Başgil İHO’nun folklor, Başakşehir Celalettin Ökten AİHL’nin mehter gösterilerinin yer aldığı açılış töreniyle başlayan İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri’nde "bilim ve teknoloji, kısa film, fotoğraf, resim, karikatür, afiş, hat, ebru, tezhip, hat" yarışmalarına katılan ve derece alan eserlerin sergisi; okulların tasavvuf musikisi, tiyatro, mehter, ney ve folklor sunumları ile coşkulu geçen programların yanı sıra Anadolu imam hatip liselerinin tanıtım stantları da ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

Ödül töreni öncesi Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdülhalik Baş, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer YILDIZ ve Din Öğretimi Bölümü İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa USLU, okul stantlarını gezerek öğrenci ve öğretmenlerden çalışmaları hakkında bilgiler alıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ödül töreni…

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda ödül almaya hak kazanan öğrenciler ödüllerini, öğrencileri yarışmaya hazırlayan öğretmenler ve idarecileri plaletlerini Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdülhalik Baş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, ÖNDER Genel Başkanı Yard. Doç. Dr. Hüseyin Korkut, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Halit Bekiroğlu, İlim Yayma Cemiyeti Genel Müdürü Mesut Tan, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü Yarışma Koordinatörü Abdulkadir Işık, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri Halil Yücel ve Murat Adalı ve Hat Yarışması Jüri Başkanı Faruk Eratlı’nın elinden aldılar. Ünlü hat sanatçısı Hasan Çelebi’nin de katıldığı ödül töreninde yapmış olduğu konuşma salondakiler tarafından büyük bir dikkatle ve ilgiyle dinlenerek yoğun alkışlarla desteklendi. Ödül törenine öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul müdürleri de katıldı. Program Güngören Sultan Alparslan AİHL’nin mehter gösterisi ile sona erdi.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.