İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’nin Öğretmenler Günü Mesajı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’nin Öğretmenler Günü Mesajı

‘Öğretmenlik insanlık tarihi boyunca güzelliği yayma çabasını taşıyan kadim bir meslektir. Öğretmenliğin tarihi medeniyetin gelişim tarihiyle doğrudan bağlantılıdır. Öğretmen ile öğrenci arasındaki bağın eğitim döneminin bitimiyle sınırlı kalmadığını ömür boyu devam ettiğini vurgulayan Yelkenci mesajında şu ifadelere yer verdi: 

‘Öğretmenlerimiz milletimizi aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve  müreffeh Türkiye’sini kuracak nesiller yetiştirme azminde olan bilge kişilerdir. Onlar zorluklar karşısında yılmadan yorulmadan kutsal mesleklerinin gereğini yerine getirme aşkından vazgeçmezler. Onların fedakârca yaptıkları hizmetler neticesinde milletler ayakta durur.

“Tarih, sıradan ve sorumluluk sahibi insanların yazdığı bir kitaptır” diyor bir bilge kişi. Hiç kimse aynı anda hem sorumluluk hem umutsuzluk duygusuna kapılamaz. Eğitime muhtaç insanın elinden, ancak sorumlu ve umutlu insan tutabilecektir. İnsanlığın umudu öğretmenlerdir.

Eğitimcilerimizin, aklını başka akılların emrine vermeyen, çağın gerektirdiği şartlara karşı donanımlı, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmalarının değeri bugün daha çok anlaşılmaktadır. Ülkelerini ve milletlerini karanlıktan aydınlığa çıkaran, karışıklıktan istikrara kavuşturan İnsanlar mesleğini aşkla yapan öğretmenlerin yetiştirdiği örnek ve öncü kişilerdir. Her dönemde özgüven sahibi, milletini seven, içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, gelecekten ümitli nesiller, öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yarınların mimarı olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü gönülden kutluyorum.

Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum.”

 

Ömer Faruk YELKENCİ
                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.