İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı yarıyıl tatili vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN YARIYIL TATİLİ MESAJI

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin bugünkü heyecanını paylaşıyor ve onları güçlü yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize, velilerimize, yöneticilerimize ve tüm personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Sizler; aklıyla, heyecanıyla, enerjisiyle kendisini ve toplumunu daha iyi bir geleceğe taşımak adına sürekli öğrenen, çalışan ve kendini yenileyen yarınlarımızsınız.

 

Bugün dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve gösterdiğiniz çabanın karşılığını aldığınız gün. Mühim olan tüm bu çabanın ve çalışmaların nihayetinde aldığınız sonuç ne olursa olsun çalışmaya devam etmeniz, başarmaktan asla vazgeçmemeniz, kendinize olan inancı ve güveni diri tutmanızdır. Bugün vesilesiyle tatil heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum.  Karnelerinizle birlikte hediye edilen kitaplarınızı tatilde keyifle okumanızı diliyorum.

 

Eğitim her insan için hayat boyu devam eden bir yolculuktur. Bu yolculukta bizi hayata ve geleceğe hazırlayan en önemli yer ise okuldur. Bu yolculukta başarılar da başarısızlıklar da vardır. Eğitim ortamlarında kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar, sınav sonuçları kadar duygusal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir.  Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir. Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum.

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının bu dönemi içindeki çalışmalarını güzel bir sonuçla taçlandıranları da yürekten kutluyor; başarılarının hayat boyu devamını diliyorum.

 

Tatilinizi öğrenmeye ara vermeden, keşfederek, hayal ederek, okuyarak, oyunlar oynayarak, dinlenerek, kültürel faaliyetler içinde ve sporla uğraşarak geçirmenizi diliyorum. Bunların yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığımızın sizler için düzenlediği bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren "Kış Okulu"nda keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkarken öğretmen ve arkadaşlarınızla da beraber olabileceksiniz.

 

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerimiz için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından sizlerin kullanıma sunuluyor. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamda 2 yeni dergi hazırlandı. Bu dergileri okurken eğlenerek öğrenmenin tadına varmanızı temenni ediyorum.

 

Unutmayın ki öğrenmeyi farklı metotlarla eğlenceli hale getirmek motivasyonunuzu ve başarınızı olumlu yönde etkileyecektir. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

İlham veren, yol gösteren, farklı dünyaların varlığından haberdar eden, eğitim ve öğretimi sabır, aşk ve iştiyakla gerçekleştiren sizleri, eğitim dönemi boyunca güçlü yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı tebrik ediyorum ve hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz bu dönem de yılmadan, yorulmadan, taviz vermeden titizlikle çalıştınız. 

 

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken analiz eden, sorgulayan, düşünen, fark eden nesiller yetiştirmenin duyarlılığı içinde olduğunuzu biliyoruz. Bu konuda göstermiş olduğunuz çaba her türlü takdirin üstündedir. Onları değerlerimizle donatarak yetiştirmeniz bizlere ilham veriyor. Sizlerle birlikte eğitim süreçlerimizin niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada çocuklarımızın çok yönlü gelişimini ve bütüncül öğrenmelerini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak sorumluluk duygusuyla, kararlılıkla ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

 

Kıymetli Velilerimiz,

 

Bir eğitim-öğretim dönemini de hep birlikte çok emek vererek geride bıraktık. Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi tamamladığımız bu eğitim ve öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir.

 

Bakanlığımız tarafından başlatılan "Aile Okulu" eğitimlerimiz yarıyıl tatili boyunca devam edecektir. Çocuklarımız kış okullarının olanaklarından faydalanırken onlarla aynı zaman diliminde sizlerin de aile içi ilişkiyi geliştirecek eğitimleri almanız, duygusal birlikteliklerin artması ve beraber geçirilen nitelikli vakitler açısından da bir fırsat oluşturacaktır.

 

İlimizin eğitim sorumluluğunu paylaştığımız yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve destek personelimizle birlikte bizler, öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı kişilikler olarak yetişmesinde, bilgiye en doğru ve güvenli biçimde erişmelerinde daima yanlarında olacağız. Bu süreçte sizlere çocuklarımızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak 6 Şubat'ta tekrar buluşmak ve umutlu yarınlarımız için yepyeni cümleler kurmak ümidiyle.  İyi tatiller olsun.

 

                                                                                                              Levent YAZICI

 

                                                                                                   İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.