İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Özel çocuklarımızın geleceğe umutla bakan bireyler olmalarının yolu, onların hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamaktan geçer. Bunun da geçekleşmesinin ilk şartı farkındalıktır. Hepimizin yakından bildiği üzere engelleri aşmak öncelikle bir farkındalık meselesidir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığın artmasına, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.

Engellilerin hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamaktan aynı zamanda, onların da toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılacak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla eğitimciler olarak engelsiz yaşamda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun farkındayız.  Engelli bireylerin iyi bir eğitim almasının sağlamak, sanatsal yeteneklerini geliştirmek, eserlerini toplumun diğer fertleriyle paylaştırmak amacındayız. 

Özel çocuklarımızla ilgili belki iki kat daha fazla özenimiz söz konusu. Bakanlığımız özel gereksinimli öğrencilerimize, ders konularını severek, eğlenerek öğrenebilecekleri kitaplar ve etkileşimli dijital içerikler hazırladı. Zira engelli öğrencilerimiz için yapılan tüm çalışmaları hakların sahiplerine teslim edilmesi şeklinde değerlendiriyoruz. Engelsiz bir yaşam için düzenlenen farkındalık etkinliklerinin, toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Engelli bireylerin tedbirli sosyal yaşama uyum sağlamaları, kendi kimliklerini kazanmaları ve başarıları tatmaları, kendilerini her yönden geliştirmeleri konusunda büyük bir desteğe ve onları yüreklendirmemize ihtiyaçları var.  Eğitim süreçlerinde, herkesi engelli bireylerimize yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını âdeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyorum. Unutmamak gerekir ki, hayatı paylaşmak için engel yok. Küçük dokunuşlarla, bir göz işaretiyle, bir tebessümle bile eğitim sürecinin nasıl ustalıkla yönetildiğini görebiliriz. Kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan özel çocuklarımızı, onların ailelerini, öğretmenlerini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

                                                                                                     

                                                                                                      Levent Yazıcı

                                                                                        İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.