İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
İL MÜDÜRMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve  MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz işgal girişiminin üzerinden altı yıl geçti. Türkiye'nin ne büyük bir badire atlattığını bugün daha açık bir şekilde görmekteyiz.  Millî birlik ve beraberlik bilinciyle 15 Temmuz hain kalkışmasına karşı milletçe gösterdiğimiz direniş istikbale dair ümidimizi daha da artırmıştır.

15 Temmuz tarihin en önemli dönüm noktalarından biri oldu.  Geçmişi kahramanlıklarla dolu aziz milletimiz büyük bir sınavı başarıyla verdi. O gece millet iradesini hiçe sayıp hainlik yapanlar kaybetti.

O gece cesaretimiz, idealimiz, ufkumuz ve çocuklarımızın geleceğe dair hayalleri kazandı. Kazanan halk oldu.  Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır bilinciyle ölümsüzlüğü seçen kahraman şehitlerimiz kazandı. Korkusuzca meydanlarda destan yazan yiğit gazilerimiz kazandı.

Millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy şöyle diyor: Değil mi cephemizin sinesinde iman bir/ Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir/ Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz/ Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!"  İşte 15 Temmuz milletimizin bu ruh haliyle meydanlara çıkıp birlik, beraberlik içinde şer odaklarının planlarını paramparça ettiği tarihtir.

15 Temmuz yeniden dirilmenin miladıdır. Diriliş ruhunu canlı tutmak noktasında biz eğitimcilere büyük görevler düşmektedir.  Şehitlerimizin, gazilerimizin şerefli hayatlarını ve örnek hatıralarını yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz.

Millet olma bilincini diri tutmak için işgale direnen kahramanları unutmamak ve unutturmamak gibi bir ödevimiz var. 15 Temmuz ruhunu geleceğe taşımak için sadece bir günü değil yılın her gününü sosyal, kültürel faaliyetlerle değerlendireceğiz.

Ülkemizin parçalanması için işgal girişimine yeltenen hain örgütün mankurtlaştırdığı kişilere istedikleri bütün kötülükleri yaptırabildiklerini gördük.

Vatanımıza göz dikenler öncelikle zihinleri işgal ettiler. Akıllarını kiraya verenlerin memleketimize verdiği zarar ortadır. Bizler soran sorgulayan Türkiye merkezli düşünen Türkiye uğruna ter döken Türkiye aşkıyla donanmış nesiller yetiştirme sorumluluğumuzu asla unutmayacağız. İradesi çalınan insanlarla memleketimizin geleceğini çalmaya çalışanlar asla başarılı olamayacaklar.

İstiklal bilinciyle İstikbale emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürecek yarınlarımız uğruna aşkla şevkle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü kutluyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

       

                                                                                                                                                                                                    İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                 Levent Yazıcı

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.