İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI FİNALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

İl Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülen Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında "İlçeler Arası Öğretmenler Voleybol Turnuvası Final Programı" Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Salonunda gerçekleştirildi.
ÖĞRETMENLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI FİNALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi; "Rekreasyon" kavramı üzerine kurgulanmış, öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimini odak alan çalışmalar içermektedir.

Proje aynı zamanda öğretmenler arası dayanışmayı, iş birliğini sağlamayı; ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin sosyal, sportif, kültürel etkinliklere katılımlarını arttırmayı hedefliyor.

Proje kapsamında, 24 Kasım Öğretmenler Gününde başlatılan İlçeler Arası Voleybol Turnuvasının Finali ve Ödül Töreni, 20 Mayıs tarihinde Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Salonunda yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasında hareketli ve sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanımına yönelik farkındalık oluşturması beklenen İl genelinde düzenlenen "İlçeler Arası Öğretmenler Voleybol Turnuvası Final Programı" ile öğretmenleri düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirerek, öğretmenler arasında spor kültürü oluşturmak, öğretmenlerin spor aracılığı ile sosyal hayata katılımlarını artırmak amaçlandı.

Programa; İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat Altınöz ve Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ayhan Kalkan, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Arnavutköy İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Bahçelievler ve Bağcılar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, ilçe Şube Müdürleri, il ve ilçe proje koordinatörleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

39 ilçe takımının katılım sağladığı turnuvanın final etabı Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Salonunda yapıldı. Erkek ve kadın kategorisinde öğretmen takımlarının karşılaştığı final maçında erkekler kategorisinde Bağcılar ilçesi birinci olurken Küçükçekmece ilçesi ikinci ve Eyüpsultan ilçesi üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Kartal ilçesi birinci, Avcılar ilçesi ikinci, Arnavutköy ilçesi üçüncü oldu.

Yoğun seyirci katılımı ile heyecanlı bir çekişmenin gerçekleştiği turnuva, renkli görüntülere sahne oldu.

Final maçı sonrası dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi. Ödül töreni sonrasında yine proje kapsamında koordine edilen AFAD arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan ve bu kapsamda oluşturulan Türkiye'nin ilk ve tek öğretmen arama kurtarma (ÖAK/ Öğretmen Arama Kurtarma) takımında yer alan gönüllü öğretmenlerimiz tanıtıldı.

 

.23-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.