İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİMİZLE BULUŞUYORUZ

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Şubesi tarafından İstanbul'a Şubat 2022 tarihinde atanan Özel Eğitim öğretmenlerine tanıtım günleri düzenleniyor.
GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİMİZLE BULUŞUYORUZ

Şubat 2022 tarihinde yapılan öğretmen atamaları ile İstanbul'da göreve başlayan özel eğitim öğretmenlerine sahada yapılan çalışmaları anlatmak ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla tanıtım programları yapılıyor. Ataması yapılan öğretmenlerimiz bulundukları bölgelerdeki programlara katılıyorlar.

Üç bölgede yapılacak olan toplantıların ilki İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan Adalar, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Ümraniye, Tuzla ve Şile ilçelerine ataması yapılmış özel eğitim öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Gülşen Özer, Özel Eğitim Ar-Ge Öğretmenleri Cafer Ergan, Melek Okur ve Özlem Ülgüt, Özel Eğitim Branşı İstanbul İl Zümre Başkanları Fatih Aksoy ve Murat Elçi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Özel Eğitim Şube Müdürü Gülşen Özer, öğretmenlerimize "Mesleğinize ve İstanbul'a hoş geldiniz" diyerek başladı. Özel Eğitim şubesi olarak öğrencilere topyekûn destek sağladıklarını, özel eğitim ile ilgili bir farkındalık oluşturmak için çabaladıklarını ifade eden Özer; sahada yapılan çalışmaları anlatmak ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi aktarabilmek amacıyla toplanıldığını ifade etti.

Toplantıda İstanbul ili özel eğitim öğrenci, sınıf ve okul sayıları, birim hiyerarşisi, kurumlar; yapılan kültürel, sosyal, akademik ve sportif faaliyetler; "Öğretmenim Elimi Tut" ve "Biz Birbirimizi Tamamlıyoruz" projelerinin tanıtım, faaliyet ve ara dönem sonuçları paylaşımları ve özel eğitim öğretmenlerinin sınıf içi veya sınıf dışı karşılaşabilecek sorunlar ve çözüm yolları bulma başlıklarında bilgilendirmeler yapıldı. Sunum bitiminde toplantıya katılan özel eğitim öğretmenlerinin soruları da cevaplanarak iletişim kanalları tanıtıldı.

Toplantılar 14 Mart 2022 tarihinde Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Silivri, Küçükçekmece ve Gaziosmanpaşa ilçeleri yeni atama özel eğitim öğretmenleri ile; 22 Mart 2022 tarihinde ise Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih Kağıthane, Sarıyer, Şişli, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Esenler, Bahçelievler, Bakırköy, Güngören, Eyüpsultan, Bağcılar ve Sultangazi ilçeleri yeni atama özel eğitim öğretmenleri ile gerçekleştirilecektir.

11-03-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.