İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20. MİLLÎ EĞİTİM ŞÛRASI İSTANBUL BÖLGE ÇALIŞMALARI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde 20. Millî Eğitim Şûrası gündem maddeleri çerçevesinde İstanbul Bölge Çalışmaları istişare toplantıları yapıldı.
 20. MİLLÎ EĞİTİM ŞÛRASI İSTANBUL BÖLGE ÇALIŞMALARI

 "Türk millî eğitim sistemini geliştirmek, niteliğini yükseltmek" için eğitim ve öğretimle ilgili konuları inceleyip tavsiye kararları alan 20. Millî Eğitim Şûrası 1-3 Aralık'ta Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer başkanlığında geniş bir katılımla yapılacak.  Millî Eğitim Bakanlığımızın "en yüksek danışma kurulu" olarak tanımlanan 20. Millî Eğitim Şûrası'nın gündem maddeleri "Eğitimde Fırsat Eşitliği" ana teması altında "Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretimde Fırsat Eşitliği", "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi" ve "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" olarak belirlendi.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Şûra hazırlık çalışmaları çerçevesinde İstanbul Bölge Çalışmaları istişare toplantıları yapıldı. Toplantılara öğretmen, öğrenci, veli, eğitim yöneticisi, sendika, vakıf, dernek, sanayi ve ticaret odaları, üniversiteler vb. sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri gibi farklı eğitim paydaşlarının katıldı. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki istişare toplantılarının ilki birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin katılmasıyla Müdürlüğümüzün Tuna Salonunda yapıldı. "Eğitimde Fırsat Eşitliği" çerçevesindeki toplantı Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Emre Er'in moderatörlüğünü üstlendiği toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve 20. Millî Eğitim Şûrası İstanbul Bölge Koordinatörü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat Altınöz'ün açılış konuşmaları ile başladı.  Birçok önerinin ele alındığı bu istişare toplantısında ortaya çıkan bulgular rapora dönüştürüldü.

Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi

20. Millî Eğitim Şûrası İstanbul Bölge Çalışmaları "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi" başlığındaki toplantı ile sürdü. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin katıldığı toplantı İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Tuna Salonunda yapıldı. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan Erdal ve Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. İsmail Usta'nın moderatörlük görevini üstlendiği toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Altınöz birer konuşma yaptı. Birçok önerinin ele alındığı istişare toplantısında ortaya çıkan bulguların yazımıyla toplantı sona erdi.  

Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi

20. Millî Eğitim Şûrası İstanbul Bölge Çalışmaları, "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" kapsamındaki toplantıyla devam etti. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin katıldığı toplantı İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Tuna Salonunda yapıldı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Elife Doğan Kılıç'ın moderatörlüğünü üstlendiği toplantıda, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Altınöz bir konuşma yaptı. Şûranın mahiyeti ve içeriği hakkında bilgi verilmesinin ardından birçok önerinin ele alındığı istişare toplantısında ortaya çıkan bulgular rapor hâline getirildi. 

Şûra gündem konularıyla ilgili önerilerinin alındığı üç toplantının raporları Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına nihai bölge raporu olarak sunuldu.

  

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.