İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ

İstanbul Öğretmen Akademilerinin yol haritası belli oldu. 
İSTANBUL ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ

İstanbul Öğretmen Akademileri, 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı için öğretmenlere yönelik hazırladıkları eğitim programını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'ya sunmak üzere Cankurtaran Öğretmenevinde bir araya geldi. 

Yazıcı, bu yıl Doğa ve Fen Akademisi'nin de eklendiği, ayrıca daha önce faaliyetlerine ayrı devam eden Veli Akademileri ile Tasarım Beceri Atölyeleri Akademilerinin de bünyesine dâhil edildiği İstanbul Öğretmen Akademilerinin, öğretmenlerle birlikte geniş bir aile olarak çalışmalarına devam edecek olmasından mutluluk duyduğunu açıkladı. 

İstanbul Akademi Dergisi Bir Yaşında

Akademi koordinatörlerinin yıl boyunca öğretmenlerle yüz yüze ve çevrim içi yapacakları faaliyetlerin sunumuna geçmeden önce geçen yıl yayımlanmaya başlayan   "İstanbul Akdemi" dergisinin birinci yaşının kutlaması yapıldı. Üzerinde derginin son sayısının yer aldığı bir pasta ile yapılan kutlamada Levent Yazıcı; yazarları alanında uzman olan öğretmenlerden oluşan ve bilimsel makalelerden güzel sanatlara çok değerli yazıların, röportajların yer aldığı, üç ayda bir yayınlanan İstanbul Akademi dergisinin istikrarlı bir şekilde yayımlanmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

İstanbul Öğretmen Akademileri Faaliyetleri

Ardından İstanbul Öğretmen Akademileri içinde faaliyet gösteren Astronomi ve Uzay Bilimleri, Bir Aktör Olarak Öğretmen, Doğa ve Fen, Edebiyat, Eğitimde Yeni Yaklaşımlar, Erken Çocukluk Dönemi, İlk Öğretmen, Lisan, Müzik, Özel Eğitim, Sanat, Sayısal Bilimler, Sinema, Sosyal Bilimler, Teknoloji, Tasarım Beceri, Türk-İslam Düşüncesi ve Bilimi, Yönetici ve Veli Akademilerinin koordinatörleri, bir yıl boyunca öğretmenlere yönelik yapacakları faaliyetlerin planlarını İl Millî Eğitim Müdürümüze sunarak faaliyetler üzerine ayrıntılı bilgiler verdiler. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, İstanbul Öğretmen Akademileri'nin alanında uzman kişilerin, uluslararası bilimsel araştırmalar yapan akademisyenlerin, yazarların ve başarılı yöneticilerin davet edilerek öğretmenlerle buluşturulduğu bir platform olduğunu belirtti. 

Bu eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek faaliyetlerde akademi koordinatörlerine başarılar dileyen Yazıcı, teknolojiden okul öncesine, doğa etkinliklerinden lisan öğrenimine, okul bahçelerinde dünyanın çevresini ölçme çalışmalarından senaryo yazımına, kısa film çekiminden çini yapımına, özel gereksinimli bireylerin eğitiminden yapay zekâya sınıf içinde uygulanabilecek drama tekniklerinden yazar buluşmalarına kadar pek çok farklı alanda atölye çalışmalarının da yer alacağı programın zenginliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Azerbaycan'dan Gelen Eğitimciler

Ayrıca 3-17 Ekim tarihleri arasında, Türkiye'deki meslek liseleri eğitiminin incelenmesi amacıyla Azerbaycan'dan İstanbul'a gelecek olan ve İstanbul Öğretmen Akademileri öncülüğünde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğini yapacağı organizasyonun da planı üzerinde duruldu. Levent Yazıcı, Yönetici Akademisi koordinatörü Şirin Şükran Aydınlıoğlu'nun sorumluluğunda ve diğer akademi koordinatörlerin arasında yapılan görev dağılımı ile Azerbaycanlı eğitimci meslektaşlarımızın iyi bir şekilde ağırlanmasının İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü için önemini vurguladı.


29-09-202129-09-202129-09-202129-09-202129-09-202129-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.