İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Sevgili Çocuklar, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler,

Okulların yüz yüze eğitime başladığı bugünlerde aynı zamanda okul ve eğitim sevgisiyle dolu bir yılın temellerinin atıldığı İlköğretim Haftası'nı kutluyoruz. Okulların açılması sadece öğrencilerimiz için değil ülkemiz için de önemli bir zamandır. Ülkenin kalkınması için eğitimli ve donanımlı bireylerin yetişmesi için nitelikli eğitim hizmetleri ülke için olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle her yıl Eylül ayında İlköğretim Haftası kutlanıyor. 

Yeni bilgilere, yeni dostluklara kavuşmak için fırsat sunan İlköğretim Haftası etkinliklerinde okula yeni başlayan öğrencilerimiz için okulun ne denli güzel bir yuva olduğu üzerinde durulur. Hiç şüphesiz bu haftayı kutlamamız sadece bir günle sınırlı değil. İlkokul ve ortaokullarımızda kutlama etkinliklerimizi bir haftaya yaymak öğrenme yolculuğumuz bakımından çok değerli. Öncelikle İlköğretim Haftası'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.  

Okullarımızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık tutmak için alınan tedbirlere hassasiyetle uymamız çok önemli. Bu doğrultuda hep birlikte çalışıyoruz.  Çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak iyilere ulaşmak için umut verici adımlar atmayı sürdürüyoruz.

Dönüşümün süreklilik kazandığı bir dünyada çocuklarımızın gelişimini sağlamak çok önemli. Şartlar ne olursa olsun, çocuklarımızın yanında olmalıyız. Onların yanında olmak sevgi vermek demektir. Unutmayalım ki, insan ancak kalbiyle baktığı zaman iyi görür.

Sevgili Çocuklar, 

Sizler, dünyanın en büyük mutluluğusunuz. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma-yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum. Bizler, tasarım becerilerinizi, zihinsel ve fiziksel yeteneklerinizi mümkün olduğunca geliştirmeyi hedefliyoruz.

Sizlere beceriler kazandırmanın yanında, bizi biz kılan değerlerimizle donanımlı kılmak için gösterdiğimiz çaba bizler için büyük bir mutluluk kaynağı.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Hepimize hayat boyu yol gösterecek kaynağın,  hiçbir şeyin bozamayacağı alışkanlıklar kazanmaktan geçtiğinin farkındayız. Bu yüzden bilimden, sanattan, kültürden ve spordan zevk almayı öğrenmemiz gerekiyor. Ancak bu sayede öğrenmeyi sürekli kılabiliriz. Çocuklarınızı bilgi ve erdemle donatabiliriz.

İlham verici, farkındalık yaratıcı etkinlikler içeren projelerimiz eğitim ortamlarımızı yeni eğitim öğretim yılında da renklendirmeye devam ediyor. İnanıyorum ki, öğrenmeyi sürekli kıldığımız zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz.  

Kıymetli Veliler,

Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çaba sarf etsek azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman çocuklarınızın yanında olduğunuzun farkındayız. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımızın sporla, sanatla, kültürle, müzikle çok yönlü olarak buluşmalarına destek olmalıyız. 

Hiç şüphesiz bu süreçte çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürekli kılmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, ülkemizin eğitim hedeflerini birlikte gerçekleştirmeyi başarmak için çoklu iş birliklerini hayata geçirmenin çok değerli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tekrar İlköğretim Haftası'nı kutluyorum, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının sevinçleriyle ve başarılarıyla unutulmayacak bir öğrenme yolculuğu olmasını temenni ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.