İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşturulmasını amaçlayan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Küçükçekmece'de başladı. 
HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla Avcılar ve Bağcılar halk eğitimi merkezlerimizin de katkılarıyla Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri başladı.

Hafta ile toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşturulması, öğrenme fırsatlarına erişimin artırılması, bireylerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Millî Eğitim Bakanlığımızca yürütülen Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Uygulaması kapsamındaki çalışmaların da sergilendiği Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri, bu yıl ilk kez ülkemiz genelinde sekiz ilde eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Hafta odaklı etkinliklerin açılışına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Küçükçekmece Kaymakamı Sayın Turan Bedirhanoğlu, Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok'un yanı sıra yöneticiler, eğitim yöneticileri, öğretmen ve kursiyerler katıldı. Açılış konuşmalarıyla başlayan programda halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Öğrenme Hayat Boyu Sürer

Türkiye genelindeki Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen etkinliğe Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Safran,  hafta dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulunduğu Mersin'den çevrim içi katıldı. Safran, hayat boyu öğrenmenin çok önemli olduğunu, bu tür faaliyetlerin bütün ülkede gelişmesi gerektiğini ve bu konuda Bakanlık olarak büyük bir gayret gösterdiklerini belirterek "Eğitim ve öğrenme açığı bir şekilde telafi edilebilir ama kaybedeceğimiz insanı geri getirmemiz mümkün değil. Bu anlayışla kararlar aldık." dedi.

Bilgi, Beceri ve Yetkinlikler

Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın çok anlamlı olduğunu kaydeden İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, kursiyerlerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek potansiyellerinin açığa çıkarıldığını belirtti. Yazıcı, bireylerin hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerinin öğrenme kültürüne, birlikte üretmeye, sanat ve estetik duygusunun gelişimine de katkı sunduğunu vurguladı.

Yazıcı, 2023 Vizyonu doğrultusunda yürütülen eğitim faaliyetlerinin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sergi, kurdelenin kesilmesiyle ziyaret açıldı. Kursiyerlerin belgeleri Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, mezunların diplomaları ise İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı tarafından verildi.

Daha sonra hafta dolayısıyla açılan sergi gezildi.

02-06-202102-06-202102-06-202102-06-202102-06-202102-06-2021

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.