İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GURURLANDIRAN BAŞARI

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan 42 projeden dördü ilimize ait. 
GURURLANDIRAN BAŞARI

Bilgiye ulaşımın ve teknolojik imkânların hızla arttığı günümüzde yenilikçi yaklaşımların kullanıldığı, teknolojiden ilham alan yenilikçi eğitim uygulamaları daha da önem kazanıyor. Öğretmenlere ve akademisyenlere; kendi branşlarına ve genel olarak öğretmenlik mesleğine özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını amaçlayan 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan 42 projeden dördü ilimize ait. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, mesleki gelişimin hayat boyu süren bir yolculuk olduğunu kaydetti. Yazıcı "Başarılarıyla ilimize ödüller kazandıran, bizlere bu gururu yaşatan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Öğretmenlerimizi her zaman bütün imkânlarımızla destekleyeceğimizi ifade ediyor ve başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelerimiz şöyle sıralandı:

Ataşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzden Serap Çimşir "Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Disiplinlerarası Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisi Farkındalık Eğitimi", Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden Sezen Bal "Bilgisayar Bilimleri ve Sayısal Sistemler Eğitimi için Yenilikçi Yöntemler", Başakşehir Bilim ve Sanat Merkezimizden Ayşegül İşlekeller "Bozca Özel Yetenekliler Eğitimini Dijital Uygulamalı Koşut Modeli ile Farklılaştırma Eğitici Eğitimi" ve Bahçelievler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzden Yakup Ayaydın "Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi Yeterliliklerinin Geliştirilmesine Yönelik Eğitim Uygulamaları II"

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.