İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Ajans Akreditasyon Çalışmaları

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi kategorilerindeki akreditasyon çalışmaları hız kazandı.
Ulusal Ajans Akreditasyon Çalışmaları

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Ulusal Ajans tarafından 2021-2027 yılları arasında okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi kategorilerinde akredite edilmesinin ardından bu doğrultuda yapılan çalışmalar hız kazandı.

Akreditasyon Kapsamında 2.895 Başvuru

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımıza akreditasyon bilgilendirmeleri, akreditasyon süreçleri ve kurumlarımızın başvurularında takip edilecek yolla ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Akreditasyon programı kapsamında hazırlanan yönerge kamuoyuna ve tüm kurumlarımıza ilan edildi. Akreditasyon kapsamında 2.895 başvuru yapıldı.

Başvurularda ilan edilen yönerge doğrultusunda doldurulan formlarda yer alan ve kurumlarımızın beyanlarındaki esas alınan bilgiler kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda, puan sıralaması ve beklenen bütçe kapsamında asil olarak 250 okulumuz okul eğitimi, 60 okulumuz mesleki eğitim, 15 okulumuz yetişkin eğitimi alanlarından belirlendi. Ayrıca 50 okulumuz okul eğitiminden, 10 okulumuz da mesleki eğitimden yedek olarak akreditasyon programlarına bütçenin arttırılması hâlinde dâhil edilmek üzere belirlendi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil başta olmak üzere akreditasyon programı kapsamında belirlenen konsorsiyum üyesi okulların idarecileri, 39 ilçe özel büro yetkilileri ve ilçe akreditasyon görevlileri ile bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.  Çevrim içi buluşmaya okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi olmak üzere tüm kurumlardan bine yakın kişi katıldı.

Süreçle İlgili Genel Bilgiler

Toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı "Akreditasyon programı ilimize hayırlı olsun. Birçok okulumuzun uluslararası boyutta nitelikli çalışmalar yapacak olması hepimizi çok mutlu ediyor. Akreditasyon sürecinde emeği geçen konsorsiyum üyesi olmaya hak kazanan tüm kurumlarımızın idarecilerine ve projelerden sorumlu öğretmenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil "Konsorsiyum üyesi olmaya hak kazanan tüm kurumlarımızı gönülden kutluyorum.11 Mayıs 2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz adına yapılacak başvuruda tüm listeler nihai değerlendirme ve karar süreci için Ulusal Ajansa sunulacak. Nihai değerlendirme sonrasında kesin olarak belirlenecek kurumlarımıza yönelik gerekli rehberlik ve bilgilendirme çalışmaları ilerleyen süreçte gerçekleştirilecektir. Hepimiz için hayırlı olsun." İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından konsorsiyum üyelerine süreç ile ilgili genel bilgiler, öncelik alanları, okul akreditasyon dosyalarında bulunması gereken evraklar, OID numarası, dil stratejisi, izleme ve rehberlik başlıkları çerçevesinde önemli bilgiler verildi. Sunumun ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandı.

 

 

03-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-202103-05-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.