İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE Bülteni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Temmuz - 31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı.
AR-GE Bülteni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Temmuz - 31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı. Salgın sürecindeki uzaktan eğitim uygulamalarının, mesleki eğitimin ve 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusundaki projelerin ağırlıklı bir yer tuttuğu bültende, son altı aydır Millî Eğitim Bakanımızın, Bakan Yardımcılarımızın, Genel Müdürlerimizin İstanbul'da katıldıkları etkinliklerin yanı sıra süregelen projelere de ayrıntılı olarak yer verildi.

Şüphe yok ki çocuklarımızı 2023 hedeflerine ulaştırmak için bütün halkaların birleştiği kocaman bir zincirin oluşması gerekiyor.  Bu ise ancak besleyici, ilham verici, farkındalık yaratıcı dahası nüansları yakalayan projelerle sağlanabilir. Temelde AR-GE çalışmalarının bir kültür meselesi olduğunu ortaya koyan projelerimiz aynı zamanda üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına çoklu iş birliği anlayışını yansıtıyor. Bu çerçevede ilimizdeki eğitim çıtasını yükseltmek, yenilikçi birtakım uygulamalar geliştirmek noktasında iş birliğimiz sürekli olarak devam ediyor.

Ekip çalışması kültürünü yansıtan AR-GE Bülteni'mizde, Bakanlığımızın programlarından mesleki ve teknik eğitim alanındaki gelişmelere, tasarım-beceri atölyelerinden erken çocukluk eğitimine, okuma kültürü etkinliklerinden masallara, öğretmen yetiştirmeden din öğretimine,  öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini ölçmeye çalışan TIMSS uygulamalarından yarışmalara EBA destek merkezleri ve EBA mobil destek araçlarından kültürel etkinliklere İstanbul'daki tüm eğitim çalışmaları bir arada görülebiliyor. Ayrıca uzaklaştıkça yakınlaştığımız salgın sürecindeki mesleki gelişim çalışmalarından deneyim paylaşımlarına, öğrencilerimizin akademik gelişiminden ulusal bilim olimpiyatları öğretmen eğitimlerine, ölçme değerlendirme seminerlerinden veli akademilerine, stratejik plandan öğretmen akademilerinin çalışmalarına uzanan ve  istikrarla uygulanan bir dizi önemli çalışmanın haberlerini de okuyabilirsiniz.

Proje odaklı çalışmalarımızın yer aldığı AR-GE Bülteni'ni buradan okuyabilirsiniz

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.