İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okur-Yazar Buluşmaları

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında yeni eğitim-öğretim döneminde okur-yazar buluşmaları gerçekleştirildi.
Okur-Yazar Buluşmaları

Toplumu fikirleriyle aydınlatan yazarlar her dönemde içinden çıktıkları milletlere büyük hizmetler sunmuşlardır. Eli kalem tutmanın sorumluluğu onlara başkaları için de yaşama ödevi vermiştir. Bu sebeple yeni nesillerin inşasında değerli katkıları olmuştur. Günümüzde de Türk edebiyatının her alanında güçlü kalemler fikirleriyle okurları beslemeye devam etmektedir. Okur-yazar buluşmaları çevrim içi programlarına eylül ayı itibariyle başlandı. Çevrim içi programlar, yazarları, kitapları, öğrencilerle buluşturup okuma kültürüne de önemli bir katkı sunuyor. 

TRT Çocuk dergisi editörü Fatma Hazan Türkkol'la "Çocukların İstanbul'u", İstanbul'da yaşama kültürü, TÜZDEV genel başkanı Dr. Kemal Tekden'le "Bilgelik Eğitimi"  Doç. Dr. Bilen Işıktaş ile "İstanbul ve Musiki",  Gökhan Ergür'le deneme üzerine söyleşi,  Dursun Ali Taşçı ile "Mevlana'nın Eğitim Metotları", şair Mustafa Özçelik'le Yunus Emre üzerine yapılan söyleşiler bunlardan bir kısmı. Proje kapsamında yürütülen okur-yazar buluşmaları çevrim içi programları yazarlarımızın engin birikimlerini öğrencilerimize aktarmaları için köprü vazifesi görmeye devam edecek.

21-01-202121-01-202121-01-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.