İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Olimpiyatları Öğretmen Eğitimleri

Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında bilim olimpiyatları öğretmen eğitimleri programı uygulanıyor.
Bilim Olimpiyatları Öğretmen Eğitimleri

Bilim olimpiyatları öğretmen eğitimleri,öğrencilerin bilim olimpiyatları yarışmalarına daha etkin ve verimli olarak hazırlanmalarını sağlamak amacıyla onlara rehberlik eden öğretmenlerin yetiştirilmesine yönelik olarak veriliyor.Eğitimlerine katılan öğretmenlerin, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim görmekte olan yetenekli öğrencileri temel bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmesi amaçlanıyor.

Öğrencilerin bu alanlardaki çalışmalarını yönlendirmek, gelişmelerini desteklemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olmak büyük önem taşıyor. Eğitimlerle öğrencilerin bilim üreten, araştırma yapan, bilgi paylaşımlarını geliştiren bireyler olmalarının önemi üzerinde duruluyor. Ayrıcaonları diğer ülkelerdeki gençlerle bir araya getirerek ortak çalışmalar yapmaları, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeleride hedefleniyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılacak olan öğrencilerin hazırlanmasına yönelik olimpiyat seviyesinde eğitim programı uygulanıyor. İlimizin tüm ilçelerinden seçilen öğretmenlerin gönüllü katıldığı eğitimlersalgından dolayı çevrim içi veriliyor.

Yetenekli öğrencilerin bilim olimpiyatlarına yönelik olarak eğitilmesinde rol oynayacak öğretmenlerin yetiştirilmesinin amaçlandığı eğitimler her hafta pazartesi günü yapılıyor. Eğitimler,proje koordinatörümüz Murat Yoğurtçu ile birlikte Süleyman Akarsu, Selahattin Samur, Harun Ayhan ve Meryem Ordu'un özverili çalışmalarıyla düzenleniyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.