İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezlerinde Yüz Yüze Eğitim

Bilim ve Sanat Merkezlerinde 9 Kasım'dan itibaren yüz yüze eğitim başlıyor.
Bilim ve Sanat Merkezlerinde Yüz Yüze Eğitim

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) kayıtlı öğrencilerden, ilkokulların 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıfları, ortaokulların 5 ve 8'inci sınıfları;  ortaöğretim kurumlarının 9'uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12'nci sınıflarında öğrenimlerini sürdürenler, 9 Kasım'dan itibaren yüz yüze eğitimlerine başlayacak. 

2 Gün ve Günde 6 Saat

İl veya ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla açılan okullarda tüm sınıflar seviyesinde eğitimlerini sürdüren Bilim ve Sanat Merkezlerinde kayıtlı öğrenciler de yüz yüze eğitimlerine haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde devam edebilecek. Yüz yüze eğitimlerde bir ders/etkinlik 30 dakika, teneffüsler 10'ar dakika olacak.

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler, uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak. Uzaktan eğitimlerde de bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler Bilim ve Sanat Merkezleri müdürlüklerince alınacak.

Gelmeyen Öğrenciler Devamsız Sayılmayacak

Dersliklerde oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecek. Yüz yüze eğitim için öğrencisini Bilim ve Sanat Merkezlerine göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve ilim ve Sanat Merkezlerine gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Öğrencilerin Bilim ve Sanat Merkezlerinde geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak.

Destek eğitim odalarındaki eğitim hizmetlerine, yeni bir açıklamaya kadar başlanmayacak.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.