İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Levent Yazıcı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün istiklal ve istikbalimiz için milletimizin verdiğimiz İstiklal Harbimizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümüdür. Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Büyük bir mücadele, emek, sabır, samimiyet ve fedakârlık neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin Bayramı coşkusunu, milletçe hep beraber paylaşıyoruz.

Cumhuriyeti Bayramını kutlamak, aynı zamanda bize 100. yılına biraz daha yaklaştığımızı ifade ediyor. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma mücadelesini, heyecanla, azimle ve hep birlikte sürdürüyoruz. 

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindeyiz. Çok zor şartlarda başlattığımız İstiklal Harbimizi, yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdık. Bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah eğitim hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.  Eğitim felsefemizi ve hedeflerimizi topluca izleyebilme imkânı sunan 2023 Eğitim Vizyon Belgemizin dört temel sütunu; öğrenci, ebeveyn, öğretmen ve okul üzerinden müfredatı; bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşıyacağız. İnanıyoruz ki, bu doğrultuda zamanın ruhunu okuyan bir yaklaşımla kurumsal bir kültür oluşturmak daha fazla öğrenmeyi beraberinde getirecektir.

Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 Eğitim Vizyonu'muzdaki eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış olarak gireceğimize inanıyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkararak 2053 Vizyonu ufkuna doğru hep beraber yürüyeceğimize canı gönülden inanıyorum. 

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

                                                                                 Levent YAZICI

                                                             İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.