İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Şey Senin Evinde

Her Şey Senin Evinde Projemiz ufuk açıcı bir çalışma ile tüm eğitim paydaşlarının evlerde yapılabilecek etkinliklerle ilgili fikir üretmelerini sağladı.
Her Şey Senin Evinde

Eve dönmek kendimize dönmektir. Hep birlikte umutlu olmanın sevincini yaşamaktır. Her Şey Senin Evinde Projemiz, ufuk açıcı bir çalışma ile tüm eğitim paydaşlarının salgın günlerinde evlerde yapılabilecek etkinliklerle ilgili fikir üretmelerini sağladı.

Projeyle evlerde yapılan etkinliklerden, oyunlardan ve eğitsel çalışmalardan haberdar olmak ve özgün çalışmaları ön plana çıkarıp resmî tüm okul ve kurumlardaki öğrencilerimiz tarafından model alınmasını sağlayacak şekilde yaygınlaştırılması hedeflendi. Zira evlerimizde etkinlik yapmak için yeterince vaktimiz vardı. Çocuklarla birlikte bu sürecin bir fırsata çevrilmesi ve diğer ailelere de örnek olunması amaçlandı.

Velilerden evde çocuklarıyla yaptıkları etkinlik, oyun ve eğitsel çalışma içerikli bir videoyu paylaşmaları istendi. Gönderilen bu videolardan seçilenler sosyal medya aracılığıyla sergilendi.

Evin hepimizi topladığını bizi biz kıldığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, evlerimizde kaldığımız günlerde Her Şey Senin Evinde Projemizde bizi yalnız bırakmayan dahası paylaşacak ne çok şey olduğunu hatırlatan tüm katılımcılara teşekkür etti. Yazıcı  "Her ev büyük bir hikâyedir. Hayata bakış açımızı genişleten Her Şey Senin Evinde Projemiz çerçevesinde derinlikli bir hikâye ile bizimle birlikte olan öğrenci, öğretmen ve velilerimize müteşekkiriz."  dedi.

"Çek videonu gönder, birbirinden güzel sürpriz ödüllerimizden birisi senin olsun!" paylaşımı ile başlayan süreç projeye gönderilen uygun formattaki 198 adet videonun kabulü ile kalıcı bir paylaşım kanalına dönüştü. Süreç 8 öğrenci ve 2 öğretmenin kendi kategorilerinde ödüllendirmeleri ile son buldu. Kanal artan abone ve paylaşımlar ile platform niteliğini sürdürmektedir.

25-06-202025-06-202025-06-202025-06-202025-06-202025-06-202025-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.