İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenime Mektup

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında ilkokul öğrencileri arasında  "Öğretmenime Mektup" temalı bir yarışma düzenlendi.
Öğretmenime Mektup

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadele tedbirleri kapsamında okullarımız uzaktan eğitime geçmek durumunda kaldı ve öğrencilerimiz öğretmenlerinden mekânsal olarak ayrı düştüler. Bu süreçte mektup türünü öne çıkaran aynı zamanda da öğrencilerimizin öğretmenlerine dair duygularını ve düşüncelerini ifade ederek yazıya dökmelerine imkân tanımak için İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında ilkokul öğrencileri arasında "Öğretmenime Mektup" temalı bir yarışma düzenlendi.

Yarışma, mektup yazma alışkanlığının kazanılmasına, duygu ve düşünceleri ifade etme yeteneğinin gelişmesine, okulun sosyalleşme sürecindeki önemine yönelik farkındalık oluşmasına ve öğretmen sevgisinin pekişmesine katkı sağladı.

10 Binin Üzerinde Mektup Yazıldı

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen " Öğretmenime Mektup" temalı yarışmaya 10 binin üzerinde öğrencimiz katıldı. Her biri birbirinden kıymetli duygu dolu mektupları değerlendiren il seçici kurulu sonuçları açıkladı.

Buna göre Beyoğlu İhsan Şerif İlkokulu'ndan Derin Gül birinci, Çatalca Ferhatpaşa İlkokulu'ndan Beren Boyraz ikinci, Beylikdüzü Azime Yılmaz İlkokulu Elif Nehir Olcaytürk ise üçüncü oldu. Başakşehir Cumhuriyet İlkokulu'ndan Uras Kartal Çelik dördüncü, Pendik Çamçeşme İlköğretim Okulu öğrencimiz Muhammed Eymen Haslak  beşinci sıraya yerleşti.

Öğretmenlerimiz Umuttur

Öğrencilerimiz mektup yazdıklarını ama aynı zamanda yarışmaya katılma heyecanını yaşadıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği günlerde öğrencilerimizi sosyal ve kültürel açıdan destekleyen çok boyutlu etkinlikler düzenliyoruz. Onların öğrenme yolculuklarını yarın bugünden farklıdır anlayışıyla yakından takip ediyoruz. Her yeni gelen günün yeni bir umutla geldiğini hatırlatan Umudum Öğretmenim Projemiz kapsamındaki 'Öğretmenime Mektup' temalı yarışmayla da tüm ilkokul öğrencilerimizin hassasiyetini yakalamak istedik. Nitekim bunu başardık diye düşünüyorum. Zira yüreklerimizi heyecanlandıran yarışmanın sonuçlarından daha önemlisi katılımın hayli yüksek olmasıdır." dedi.

Umudu çoğaltmak için çalışmak gerekir düşüncesiyle hareket ettiklerini belirten Yazıcı "Çocuklarımız yazdıkları mektupları okulların açıldığı ilk gün öğretmenlerine yani mektupların asıl sahiplerine ulaştıracaklardır. Şuna inanıyorum; her bir öğretmenimiz öğrencisi için umuttur. Onların özverisiyle yeşeren umut yapraklarının anlamı çok büyüktür. Öğrencilerimiz üzerindeki etkisi hayatı boyunca sürecek bir güce sahiptir. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Kalem tutan ellerinin her daim başarı ve mutluluğa imza atmasını diliyorum. Evde kalma döneminde özellikle çocuklarımızın sosyal, duygusal becerilerinin geliştirilmesine katkı sunarak daima yanımızda olan velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yarışma sürecine katkı sunan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen, "Öğretmenime Mektup" temalı mektup yarışmasında dereceye girenlere ödülleri önümüzdeki günlerde ulaştırılacak.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.