İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstMem Mobil Uygulama ve Uzaktan Eğitim

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün geliştirdiği İstMem mobil uygulama uzaktan eğitim sürecine destek oluyor. 
İstMem Mobil Uygulama ve Uzaktan Eğitim

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrenciler eğitimlerini TRT EBA TV ve EBA üzerinden sürdürüyor. Bu süreçte eğitim gündemini takip etmek her zamankinden çok daha önemli bit hâle geldi. Zira haberlerin arttığı ve iletişimin sürekli daha da hızlandığı günümüzde, her tür bilgi göz açıp kapayıncaya kadar yayılıyor ve sınır tanımıyor. Her türlü bilginin bir anda dünyanın en uç noktalarına dahi ulaştığı bu çağda, uzaktan eğitim süreci, eğitim ortamları ve bu süreçte öne çıkan meslek liseleriyle ilgili paylaşımların da hız kazanması gerekiyor.

Eğitim Gündemi

Eğitim hayatın kendisi, bir hayat sahnesi olduğu için eğitimle ilişkisi bulunan herkes, hayat sahnesinin bir parçasıdır. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, eğitime ilişkin yaklaşımları paylaşmak içim dijital çağın imkânlarından yararlanmayı da ihmal etmiyor. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün geliştirdiği İstMem mobil uygulaması sadece İstanbul'daki değil tüm Türkiye'deki eğitim gündemini takip etmek isteyenlere rehberlik edecek bir içerik sunuyor. Uygulamayla öncelikle İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirdiği projelerle ilgili ayrıntılı bilgiler ve etkinlik haberleri çok daha yakına geliyor. Böylece her gün eğitimin tüm paydaşları eğitim ekosistemi hakkında ayrı ve özel bilgi ve haberlere erişebilme imkânına kavuşuyor.

Eğitim dünyasına ve eğitimli hayata ilişkin pek çok bilginin ve haberin bir arada bulunduğu ve İstMem mobil uygulama tam anlamıyla bir rehber niteliğinde. Bu uygulamayla birlikte eğitim sahnesinden haberdar olarak eğitimdeki yerinizi yeniden keşfetmek mümkün.

İstMem mobil uygulaması eğitim gündemini takip etmeyi kolaylaştıracağını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün aktüel yüzü İstMem mobil uygulamada sadece duyurulara değil; eğitimle ilgili ilham veren ufuk açıcı haberlere ve paylaşımlara da yer vereceğiz. TRT EBA TV'nin ve Eğitim Bilişim Ağı'nın uzaktan eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğu şu günlerde eğitimi hep beraber zenginleştireceğiz. Bu süreçte velilerimizin bizi takip etmeleri çocuklarımızın uzaktan eğitimlerinde, onlara rehberlik etmeleri açısından çok önemli." şeklinde konuştu.

Eğitim, Kültür ve Sanat

Eğitim ve kültürle ilgili hemen her şeyin bir arada olduğu ve kolayca erişim sağlanan İstMem mobil uygulama artık mobil marketlerde ve ücretsiz. Uygulamadan veli, öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere eğitim gündemini ve ekosistemini takip etmek isteyen herkes kolayca yararlanabiliyor.

İstMem mobil uygulamayla eğitim ortamlarının ayrılmaz parçası olan masallarla ilgili çalışmalar yürüten İstanbul Masal Okulu'nun uzaktan eğitim çalışmalarına katkı sunan masal anlatımlarına ulaşılabiliyor. Uzaktan eğitim sürecinde İstMem mobil uygulamayla hem TRT EBA TV'ye hem de öğrencilere öğretim programları yanında kendi istek ve tercihleri doğrultusunda öğrenmeyi yeniden keşfedeceği fırsatlar sunan EBA'ya ulaşılabiliyor.

İstMem mobil uygulama, sanata, düşünmeye, yaşam becerilerine ve tasarıma vakit ayırmak isteyen herkese ulaşabileceği kaynakları sunuyor. Herkesi yeniden hayal okulunun öğrencisi olmaya çağıran Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu iş birliğinde yürütülen "Anadolu Masalları Projesi" resmî Youtube kanalı başta olmak üzere pek çok müzeye, kütüphaneye kolayca ulaşmak mümkün.

Haberler ve duyurularla eğitime dair başka bir bakış açısı kazanmanın mümkün olduğu İstMem mobil uygulama öğretmen, öğrenci ve velileri yakından ilgilendiren hususları öğrenmek bakımından çok fonksiyonel. Çünkü eğitim ekosistemindeki yenilikleri okuyarak, eğitim perspektifini geliştirmek için neler yapılması gerektiğini öğrenme fırsatı yakalanıyor. Uygulama üzerinden Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitim takvimine,  velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla hazırlanan Bizden adlı aylık bültenine, Eğitim YA DA Eğitim dergisine de erişilebiliyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yazılım ekibinin yaratıcı performansıyla hayat bulan İstMem mobil uygulaması haberlerin yanında eğitimle ilgili önerilerin yer aldığı, iyi örneklerin paylaşıldığı, ilimizin eğitim gündeminin takip edildiği, kültür ve sanatın altının çizildiği bir platform niteliğinde.

27-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.