İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelievler Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bahçelievler Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinde yeni koronavirüse karşı en hızlı etkiyi gösteren hijyenamaçlı solüsyon üretimi yapılıyor.
Bahçelievler Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi

Millî Eğitim Bakanlığımızca, koronavirüs önlemleri kapsamında, okulların dezenfeksiyonuna yönelik çalışmalar sürüyor. Öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumak için yapılan temizlik çalışmaları sırasında, yine öğrenci ve öğretmenler tarafından üretilen hijyen solüsyonu kullanılıyor.

Bakanlığımızın belirlediği önce 28 olan sonra sayısı44'e çıkarılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, günlük tonlarca üretim kapasite ile zararlı virüslere karşı en hızlı etkiyi gösteren hijyen amaçlı solüsyon üretimi yapılıyor.

Kimya Teknolojileri Alanı

Bunlardan biri de Bahçelievler Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi. Okulumuzunkimya teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri büyük bir özveri ile korona virüsüne karşı üretim yapıyor. Sektöre yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak için öğrencilere hem teori hem de pratik kazandıran okulumuz, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarla kamu kurum kuruluşlarına  klor bazlı hijyen amaçlı solüsyon üreterek destek vermeye devam ediyor. Öğrencilerimiz korona virüsle ilgili yaşanan olağanüstü durum nedeniyle hem üreterek öğreniyorlar hem de bu süreçteki hijyen amaçlı solüsyon ihtiyacını karşılama noktasında el birliğiyle çalışıyorlar.

Millî Eğitim Yerli Üretim

İTO ile imzalana protokol ile proje okular arasına dâhil olan okulumuz hamilik kapsamına alındı. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde "millî eğitim yerli üretim" anlayışı ile sıvı sabun, yüzey temizleyici, camsil, çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri üretiyor. Bugünlerde gündemde virüs salgını olduğundan hijyen amaçlı solüsyon üretimine yoğunlaşan okulumuz yeni tip korona ile mücadele sürecine tam destek sunuyor.

Okul yöneticilerimiz öğrenci ve öğretmenlerimizle üretim yaptıklarını belirttiler.  Okulların ve diğer kurumların hijyen amaçlı solüsyon ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapan okulumuzun ürettiğisolüsyonular bakteri, mantar, virüs gibi pek çok zararlı organizmaya karşı etkili ve sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmuyor.

 

15-03-202015-03-202015-03-202015-03-202015-03-202015-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.