İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Sergisi

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa ve Asya bölgeleri sergileri devam ediyor.
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Sergisi

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge sergisine Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'dan toplam 100 proje davet edildi. Bu 100 projenin 87'si İstanbul'a aittir.

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Asya Bölge sergisine Sakarya, Düzce, Kocaeli ve İstanbul'dan toplam 100 proje davet edilmiştir. Bu 100 projenin 54'ü İstanbul'a aittir.  Sergilere İstanbul'dan toplam 1. 294 başvuru yapılmıştır. 141 proje bölge sergisine davet edildi.

Açılan sergilerde farklı illerden gelen öğrenciler biyoloji, coğrafya, matematik, fizik, kimya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım, Türk dili ve edebiyatı ile yazılım alanındaki projelerini sergiledi.

Serginin açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TÜBİTAK tarafından her yıl düzenli gerçekleştirilen yarışmanın temel amacının, genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek olduğunu söyledi

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge sergisi ödül töreni bugün İTÜ Maslak yerleşkesinde, Asya Bölge sergisi ödül töreni ise 1Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Altunizade yerleşkesinde yapılıyor.     

12-03-202012-03-202012-03-2020

     

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.