İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Benim Sporum

Okçuluk Benim Sporum Projesi İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Okçular Vakfı arasında imzalanan iş birliği ile sürdürülüyor.
Okçuluk Benim Sporum

Okçuluk Benim Sporum Projesi İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Okçular Vakfı arasında imzalanan iş birliği ile sürdürülüyor.  Proje ata sporumuz olan okçuluğun tüm boyutlarıyla kavranması ve kültürel bir bilinç olarak benimsenmesi için çalışmalarda bulunmayı içeriyor. Ayrıca okçuluğu, bugünün ve geleceğin nesillerine sevdirmeyi, dünya standartlarında sporcular yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Okçular Vakfı arasında bir protokol imzalandı.

İş Birliği Çerçevesi

Protokol için Okçular Vakfında düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, adına İl Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral, Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Vekili Sayın Mehmet Erdoğan, Okçular Vakfı Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Öz ve Proje Koordinatörümüz Büşra Saygın katıldı.

Protokol, okullarımızda okçuluk eğitimi verecek formatör öğretmenlerimizin eğitimine ilişkin usul ve esaslar yanında Okçular Vakfı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz arasında yürütülecek spor, kültürel yarışma, müsabaka ve faaliyetlerin çerçevesini çiziyor.

Proje kapsamında daha önce 105 okulumuzdan 450 öğretmenimize eğitim verildi. Okçuluk sporu ile tanışan öğrenci sayımız ise 5 bin 250'ye ulaştı. 2019'da ise okul sayısına 48 okul eklenerek toplam okul sayısı 153'e ulaşırken ilaveten 300 öğretmenimize eğitim verildi ve bu sayede 2 bin 400 öğrencimize daha ulaşıldı.

Okçuluk Eğitimi ve Müsabakaları

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılını kapsayan yeni protokolle, projeye 47 okul daha eklenerek toplamda 200 okulumuz projeye dâhil oldu. Yenilenen protokolle 300 öğretmenimize okçuluk eğitimi verilmesi ve 2 bin 350 öğrencimize daha ulaşılması planlanıyor.  

Okçuluk eğitimlerinden ilimizdeki ortaokul ve liselerde görev yapan her branştan öğretmenlerimiz faydalanabilecek. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde oluşturulan alanda ise öğretmenlerimiz ve kurum personelimiz için eğitimler planlanabilecek.

Ayrıca proje kapsamında okçuluk eğitimi alan öğretmenlere uygun zamanlarda Okçular Vakfı'nda gelişim semineri verilecektir. Planlanan eğitim faaliyetleri Okçular Vakfı tarafından görevlendirilen antrenörlerce iş birliği içinde uygulanacaktır.

Okullarda yapılan çalışmalar yanında ikisi ortaokul, biri lise kategorisinde olmak üzere 2020 Nisan ayında hazırlanacak şartname doğrultusunda okçuluk müsabakaları düzenlenecektir.

18-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.