İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bütünlüklü Çalışmalar

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Temmuz- 31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı.
Bütünlüklü Çalışmalar

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 1 Temmuz- 31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki çalışmalarından yola çıkarak hazırlanan AR-GE Bülteni yayımlandı. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusundaki projelerin ağırlıklı bir yer tuttuğu bültende, son altı aydır Cumhurbaşkanımızın, Millî Eğitim Bakanımızın, Bakan Yardımcılarımızın, Genel Müdürlerimizin İstanbul'da katıldıkları etkinliklerin yanı sıra süregelen projelere de ayrıntılı olarak yer verildi.

Şüphe yok ki çocuklarımızı 2023 hedeflerine ulaştırmak için bütün halkaların birleştiği kocaman bir zincirin oluşması gerekiyor.  Bu ise ancak besleyici, ilham verici, düşündürücü, farkındalık yaratıcı dahası ara nüansları yakalayan projelerle sağlanabilir. Temelde AR-GE çalışmalarının bir kültür meselesi olduğunu ortaya koyan projelerimiz aynı zamanda üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına çoklu iş birliklerini yansıtıyor.

Ekip çalışması kültürünü yansıtan AR-GE Bültenimizde, Bakanlığımızın programlarından mesleki ve teknik eğitim alanındaki gelişmelere, tasarım-beceri atölyelerinden erken çocukluk eğitimine, okuma kültürü etkinliklerinden masallara, eğitimde müze uygulamalarından din öğretimine, törenlerden yarışmalara İstanbul'daki tüm çalışmaları bir arada görülebiliyor. Ayrıca deneyim paylaşımlarından ulusal materyal tasarım yarışmasından ulusal bilim olimpiyatlarına, stratejik palandan kapsayıcı eğitim çalışmalarına uzanan bir dizi önemli çalışmanın da haberleri de görebileceksiniz.

Proje odaklı çalışmalarımızın yer aldığı AR-GE Bülteni'ni buradan görüntüleyebilirsiniz.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.