İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eyüpsultan Tasarım-Beceri Atölyeleri

Eyüpsultan Ragıp Kutmangil İlkokulunda Tasarım-Beceri Atölyeleri açıldı.
Eyüpsultan Tasarım-Beceri Atölyeleri

Çocuklarımızın çok yönlü olarak gelişimini hedefleyen, disiplinler arası öğretim yaklaşımıyla ele alınan Tasarım-Beceri Atölyeleri okullarımızda yaygınlaşmaya devam ediyor. Eyüpsultan'daki ilk Tasarım-Beceri Atölyeleri Eyüpsultan Ragıp Kutmangil İlkokulunda açıldı.

Atölyeler Yaygınlaşıyor

Açılışa Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Öğütçü, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Sadık Tatar, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, Eyüpsultan İlçe Şube Müdürlerimiz (Mustafa Somuncu, Ali Aktay, Servet Yazgan, Lokman İpek), Tasarım-Beceri Atölyeleri İl Koordinatörümüz Filiz Gülhan, okul müdürleri, Kemerburgaz Mithatpaşa Mahalle Muhtarı, Ragıp Kutmangil İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetimi, veli, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Murat Gözüdok açılıştaki konuşmada Tasarım-Beceri Atölyelerinin İstanbul'un tüm ilçelerinde yaygınlaştığını ve daha etkili biçimde kullanımına yönelik çaba içinde olduklarını ifade etti. Öğrencilerimizin Tasarım-Beceri Atölyeleri vasıtasıyla kendilerini küçük yaşlardan itibaren tanıyarak ilerideki meslek seçimlerinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat Öğütçü ise konuşmasında 2023 Vizyon Belgesi'ndeki hedeflere ulaşmada önemli bir uygulama olduğunu kaydetti. Eyüpsultan Ragıp Kutmangil İlkokulunun Eyüpsultan'daki diğer okullarda kurulacak Tasarım-Beceri Atölyeleri açısından da örnek olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Atölyelerin Temel Yaklaşımı

Açılış öncesinde Eyüpsultan'daki okul müdürlerimizin farkındalıklarının arttırılması amacıyla bilgilendirme çalışması da gerçekleştirildi. Tasarım-Beceri Atölyeleri İl Koordinatörü Dr. Filiz Gülhan, sunumunda Tasarım-Beceri Atölyelerinin hedeflerini, temel yaklaşımını ve işleyişini açıkladı. Tasarım-Beceri Atölyelerinin disiplinlerarası yaklaşımla ve derslerle ilişkilendirilerek kullanılmasının öğrencilerin duygu, düşünce ve eylem bütünselliği açısından etkili olacağını belirtti.

Ziyaretçiler okulda kurulan Yazılım-Tasarım, Görsel Sanatlar, Müzik, Salon Sporları, Tabiat ve Hayvan Bakımı, Yaşam Becerileri atölyelerini gezerek öğrencilerin etkinlik çalışmalarını incelediler.

Program, atölyelerin okulumuz öğrencilerine hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi.

23-01-202023-01-202023-01-202023-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.