İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle, İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu arasında güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitimi kapsamında bir protokol imzalandı.
Güvenli İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle, İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu arasında güvenli ileri sürüş teknikleri eğitimi kapsamında bir protokol imzalandı. Protokol, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizdeki sürücülerin trafikle ilgili bilgi ve becerilerini artırmayı, trafik kazalarını önlemeyi amaçlıyor.

Protokol için İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ile İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyon Başkanı Sayın Murat Tekin katıldı. Protokol kapsamındaki eğitimler, uluslararasında geçerliliği kabul edilmiş kurumların eğitimlerine katılarak sertifika alan uzmanlar tarafından verilecek. Eğitimler, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Fırat Salonu'nda konuyla ilgili görsel eğitim araçlarından yararlanılarak yapılacak.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile 39 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün şoförlerinin yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ilgili bölüm personelinin katılacağı eğitimlerde ayrıca kursiyer talepleri dikkate alınarak 6 saatlik güvenli sürücülükle ilgili uygulamalara yer verilecek. Eğitimler süresince kursiyerlerin eksikleri eğitmenler tarafından tamamlanacak. Bu program ile uygulanacak eğitim sonunda başarılı olanlara kurs bitirme belgesi verilecek. Konuların işlenişinde hayatta karşılaşılan gerçek örneklerden hareket edilecek.

Eğitimler, anlatım, gösteri, gösterip-yaptırma, tartışma, örnek olay ve soru-cevap gibi yöntem ve teknikler kullanılarak uygulamalı olarak yürütülecek. Öğretilecek bilgi ve beceriler birbirleri ile ilişkili ve işlem sırasına göre düzenlenecek. Güvenli ve ileri sürüş tekniği eğitimi içerikli derslerde gerektiğinde konunun uzmanı kaynak kişilerden yararlanılacak.

13-01-202013-01-202013-01-202013-01-202013-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.