İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Döner Sermaye

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin mobilya ve iç mekân tasarımı alanının döner sermaye çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.
Döner Sermaye

Öğrencilerimize uygulamalı eğitim imkânı veren ve onlara sektörün istediği becerilerin kazandırılmasında önemli bir yer tutan döner sermaye işletmelerindeki üretimin artırılması için çalışmalar devam etmektedir.

Döner sermayelerde gerçek üretim alanlarında çalışan öğrencilerimizin istihdam imkânları da artış göstermektedir. Bu anlamda yapılan önemli çalışmalardan biri de bu işletmelerden alınan hazine payının % 15'ten % 1'e düşürülmesidir. Bu çalışma işletmelerin gelirlerinde önemli bir artış yaşanmasını sağlamıştır. Döner sermaye çalışmalarının temel hedefi öğrencilerimize gerçek iş ortamlarına dönük beceriler kazandırarak istihdam edilebilirliklerini artırmaktır.

Bu çerçevede İstanbul'da düzenlenen toplantıya Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Recep Altın,  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Zekine Dayıoğlu, eğitim yöneticilerimiz ve okul müdürlerimiz katıldı. Toplantıda döner sermaye çalışmalarının niteliğinin artırılması, öğrencilerin üretim ortamlarında tecrübe kazanması gibi konular görüşüldü.

09-01-202009-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.