İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması

3. Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması'na 80 okulun katılması bekleniyor.
Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması

Moda Tasarım Teknolojileri alanına yönelik eğitim, üretim ve istihdam ilişkisini güçlendirerek mesleki ve teknik eğitimin önemine ve sektörün eleman ihtiyacına dikkat çekilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İHKİB) iş birliğinde Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması düzenleniyor. Yarışmaya bu yıl sadece İstanbul'un yanın da Marmara Bölgesindeki diğer iller de katılacak.

Yeteneğin Gururun Olsun

Ölçeği genişleyen yarışma çerçevesinde Türkiye ihracatçılar Meclisi Dış Ticaret Kompleksi'nde bir toplantı yapıldı.  Toplantıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanımız Sayın İsmail Güler, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Gür, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Jale Tuncel, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu ve İHKİB Eğitim Komitesi Üyesi Sayın Müge HepyükselKeçik katıldı.

Toplantıya katılan okul müdürü ve alan öğretmenlerine yarışma hakkında bilgi verildikten sonra İstanbul Moda Akademisi eğitmenleri tarafından öğretmenlere yönelik bir eğitim düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl, İstanbul ilindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Giyim Üretim Teknolojisi/Moda Tasarım Teknolojileri alanı olan okullar arasında düzenlenen 2. Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması'na 53 okul ve 212 öğrencimiz katılmıştı. Yarışmada Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, İHKİB Kâğıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Kocasinan Çok Programlı Anadolu Lisesi üçüncü olmuştu.

İstanbul'dan Marmara Bölgesine

Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, kalite standartlarının yükseltilmesi, bu alanda farkındalık oluşturularak meslek eğitimi alan gençlerin, eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ve bu yönde geleceklerini planlamalarına katkıda bulunmak için düzenlenen yarışmanın kapsamı genişletildi. Marmara Bölgesinden Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ illerinin de katılımıyla yapılacak 3.Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması'na 80 okulun katılması bekleniyor.

26-12-201926-12-201926-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.