İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Velilerimizin Bilinç Düzeyi Artıyor

Velilerimizin büyük ilgi gösterdiği Veli Akademileri eğitimlerine kayıt yaptıran veli sayısı iki ay içinde 100 bine yaklaştı.
Velilerimizin Bilinç Düzeyi Artıyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün Veli Akademileri temel olarak okul-veli arasında iletişim ve iş birliği ile ebeveynlerin çocukların eğitim ve gelişim süreçleri hakkında bilgilendirilmesini hedefliyor. Bu eğitimlere kayıt yaptıran veli sayısı iki ay içinde yüz bine yaklaştı.

Veli Akademileri eğitimlerinde, okul müdürlükleri; okulun türü ve seviyesine göre genel konulardan oluşan 21, özel gereksinimli öğrencilerimizin velilerine yönelik 11 konu başlığından altı tanesini belirleyerek velilerin eğitimlere katılımını sağlıyor. Eğitimler; rehberlik öğretmenleri, alanında uzman okul yöneticisi ve öğretmenler ile alan uzmanları ve akademisyenler tarafından veriliyor.

Çocukların Gelişim Özellikleri ve Eğitim Süreçleri

Velilerimizin, okul iklimine olumlu anlamda önemli katkılar sağlayan ve gönüllülük esasına göre gerçekleştirilen Veli Akademileri eğitimleri hakkındaki görüşleri de oldukça önemli. Eğitimlerin kendilerinin çocuklara karşı olumlu tutum geliştirmelerine katkı sağladığını belirten velilerimiz, çocukların gelişim özellikleri ve eğitim süreçleri hakkında bilgi sahibi olduklarını kaydettiler.

Çeşitli konularda velilerimizin bilinç düzeylerini artıran ve önemli kazanımlara kaynaklık eden Veli Akademileri eğitimleri için kayıt yaptırarak eğitimlere devam eden velilerimizin dışında çok sayıda velimiz de ilgilerini çeken konularda eğitimlere katılabiliyor. Okullarda düzenlenen eğitimler için kayıt yaptırarak altı eğitimden en az beş tanesine katılan velilerimize, okul müdürlükleri tarafından katılım belgesi veriliyor.

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.