İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z Kuşağı İş Hayatında!

İleriye Dönüşüm Zirvesi'nde "Z Kuşağı İş Hayatında!"  başlıklı bir panel düzenlendi.
Z Kuşağı İş Hayatında!

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 'geleceğe ışık tutan' önemli bir etkinliğe imza attı. 'İleriye Dönüşüm' temasıyla düzenlenen UTİKAD Zirvesi, lojistik ve tedarik zinciri sektörünün yoğun ilgisiyle tamamlandı.

İleriye Dönüşüm Zirvesi

İş dünyasını bir araya getiren zirvede, dijitalleşmeden ekonomiye, teknolojiden çevreye kadar, alanında yetkin isimler ve sektör liderleri, tüm gün boyunca deneyimlerini ve öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

UTİKAD, alanında yetkin isimler ve sektör liderlerinin yanı sıra dijital dönüşümü merak eden iş dünyasındaki yöneticileri, 'İleriye Dönüşüm Zirvesi'nde buluşturdu. Tüm gün devam eden oturumlarda lojistik başta olmak üzere iş hayatındaki dönüşümler ele alındı, geleceğe dair öngörüler paylaşıldı.

Uzun zamandır Y kuşağının özellikleri ve bunun iş yapış şekillerini ne ölçüde değiştirdiği tartışılırken iş dünyası şimdi de Z kuşağı temsilcileriyle karşı karşıya. Yapılan araştırmalara göre 2025 yılı itibariyle küresel işgücünün yüzde 75'i 35 yaş altı çalışanlardan oluşacak. Bu sonuçlar dönüşümün süreklilik kazandığı bir dünyada öğrencilerimizin gelişimini sağlamak için onları şimdiye uyandırmanın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha ortaya koyuyor. İleriye Dönüşüm Zirvesi'nde dijital bir dünyaya gelen Z Kuşağının iş hayatına etkileri de ele alındı.

Çoklu İş Birlikleri ve Kendini Anlatmak

İleriye Dönüşüm Zirvesi'nin son oturumlarından biri olan "Z Kuşağı İş Hayatında!" paneli Öğrenme Tasarımları Kurucusu ve Eğitim Uzmanı Sayın Tuğba Çanşalı yönetiminde yapıldı. Panelde; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Gür, Türkiye İnsan Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Defacto İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Berna Öztınaz konuşmacı olarak yer aldı. 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Serkan Gür, kuşak değişiminde de önemli bir dönüşümün yaşandığı vurguladı. Konuşmasında 'Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli'nden bahseden Gür, bu kapsamda UTİKAD ile de iş birliği protokolü imzaladıklarını belirterek "UTİKAD ve üyelerinin katkısıyla önümüzdeki dönem mesleğine daha hâkim, uluslararası niteliklere sahip öğrencilerimizi mezun edecek ve sektörde istihdam edeceğiz." dedi. Sektör örgütlerini ve firmaları, şimdiden öğrencilerin yanında olarak gelişimine katkı sunmaları gerektiğini söyleyen Serkan Gür, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü iş birliği ve desteğe açık olduklarını kaydetti.

Türkiye İnsan Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz da 2025 yılında Türkiye'de çalışanların yüzde 75'inin 35 yaş ve altında olan gençlerden oluşacağını belirterek, bu gençlerin doğru tanımlanması gerektiğini söyledi. Lojistik ve perakende sektörlerinin gençlerin çalışmak istemediği sektörlerden olduğunun altı çizen Öztınaz, "Bu algının değiştirilmesi için sektörlerin, şirketlerin, sosyal medya gücünü kullanması, yeni jenerasyona ulaşması ve kendilerini doğru anlatması gerekiyor." diye konuştu.

UTİKAD Zirve 2019-İleri'ye dönüşüm panellerin tamamlanmasının ardından çekilen aile fotoğrafı ile son buldu.

25-10-201925-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.