Adınız ve Soyadınız*
 
E-posta Adresiniz*
  Başlık*
 
  Soru Kategorisi*
 
  Mesajınız*
 
   
  Soru-Cevap Bölümü Kullanım Kurallarını Okudum, Kabul Ediyorum
   
 
*
(Büyük harf kullanın)
 
   
 
 
 
 
   
 
  Sitemizde Toplam Cevaplanan Soru Sayısı: 2620  
     
BAYRAM INCE / 2015-10-05
takviye kursu ücretli öğretmen ödemeleri

2015-2016 eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenler haftasonu kurslarında görevlendirildiklerinde geçen sene gibi 10 TL ders ücretimi alacaklar yoksa 20 TL kadrolu öğretmenin aldığı gibi mi ders ücreti alacaklar.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176. maddesinde "Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere %25, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere %100 fazlasıyla ödenir." şeklinde bir düzenleme mevcuttur. Ancak ücretli öğretmenler %100 arttırımlı ek ders ücretinden yararlanamazlar.

İyi çalışmalar...

 
RECAI AÇICI / 2015-10-05
Ekders

Öncelıkle teşekkürler Meslek lisesi Matematik Öğretmeniyim.12 saat mat.dersine giriyorum.İsteğim dahilinde aldığım 4 saat branş dışı derse kaç saat ek ders ücreti ödenir.saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

Ek ders kararlarının “Aylık karşılığı ders görevi” başlıklı 5. maddesi şu şekildedir:

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Aynı kararların “Ek ders görevi” başlıklı 6. maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Görüldüğü gibi öğretmenlerin aylık karşılığı ders görevleri 15 saattir. Bu nedenle girmiş olduğunuz toplam 16 saatin 15 saatini aylık karşılığı, 1 saatini ücret karşılığı girmiş olursunuz. Hazırlık ve Planlamadan ise ayrıca 1 saat ek ders ücreti almalısınız.

İyi çalışmalar…

 
KAMİL AK / 2015-10-05
takviye kurs

iyi günler hocam görsel sanatlar öğretmeniyim 2015 2016 eğitim öğretim yılında takviye kurs verebiliyormuyum

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Sayın Öğretmenim,

    Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nin Yönerge ile ilgili soru cevap bölümünde “Kurslar hangi derslerden açılacak?” sorusuna "Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlan haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.” cevabı verilmektedir.

     MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır Valiliğine hitaben yazdığı 18/11/2014 tarih ve 5431468 sayılı görüş yazısında “… gerçek ihtiyacın tespit edilmesi, öğrenci ve velilerden yeteri kadar talebin olması durumunda özel yetenek sınavlarına yönelik olarak diğer derslerden de kurslar açılabilir. Kursların açılması ve kapatılması kararı ise il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğuna bırakılmıştır…” denilmektedir. Özel yetenek sınavlarına yönelik kurs açmak istiyorsanız ve gerekli şartlar sağlanmış ise başvuruda bulunabileceğiniz değerlendirilmektedir. Yazıda da gördüğünüz gibi kararın sorumluluğu il/ilçe MEM’e bırakılmıştır. 

 
ISMAIL BUHUR / 2015-10-05
egzersiz kurslarında yönetici ek ders alır mı

merhaba çalımalrınızda başarılar diliyorum.Aydınlattığınız konular için teşekkür ederim.hafta sonu aöğretmenin okulda açacağı egzersizler için okul müdürü yada müdür yardımcısı denetim görevinden ek ders alır mı?ek derse ilişkin kararda 17.madde/2.bendinde Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.denmektedir.bu yöneticilerin egzersiz açamaması ile mi ilgili yoksa denetim görevinidende alamaz mı demek istemektedir.selamlar

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkinKarar’ın“Ders dışı eğitim çalışmalar” başlıklı 17. maddesi; “Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim -ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında(5) fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır. Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.” şeklindedir.

Bu nedenle vekaleten atanmış olsalar dahi yöneticiler bu madde kapsamında fiilen ders dışı eğitim çalışması yapamayacakları gibi yönetici/denetleyici kapsamında da ek ders ücretinden yararlanamazlar.

İyi çalışmalar…

 
MEHMET / 2015-10-05
Takviye kursları ücretli öğretmen ders saati

İyi çalışmalar sayın hocam.\r\nSayın Hocam ; A okulunda 20 saat derse giren Ücretli öğretmene destekleme ve yetiştirme kurslarında kaç saat görev verilebilir? (20+10=30 olarak mı değerlendirilecek veya 20+20 = 40 mı olacak)

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” açıkladı. Burada “Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir” denmektedir.

1. Öğretmenler haftada toplam kaç saat ders verebilecekler?

Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dâhil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir.

Örnek:

a) Öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa + 19 saat,

b) Öğretmen okulda haftada 30 saat derse giriyorsa + 10 saat kurs verebilecektir.

 

Bu iki düzenlemeye bakıldığında iki farklı durumun ortaya çıktığı görülmektedir.

Öğretmen sayısının yeterli olması durumunda öğretmenlere 10 saat ders, yetersiz olması durumunda ise  aynı yönergenin 11. maddesi uyarınca İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerekli tedbirleri alarak öğretmenlere 10 saatin üzerinde ders verebileceği değerlendirilmektedir.

İyi çalışmalar…

 
BEHçET YAYıKçı / 2015-10-05
Rehberlik ve Kariyer Planlama Ücreti

Haftada 1 saat olan Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi dahil haftada 24 saat ders yükü olan matematik öğretmeninin ücret durumu nasıl hesaplanır?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ek Ders Görevi” başlıklı 6/5. maddesi şu şekildedir: “(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. “ denmektedir.

Bu nedenle 8. sınıflardaki Rehberlik ve Kariyer Planlama dersinin de bu kapsamda değerlendirilmesi  ve 23 saat Matematik, 1 saat rehberlik dersine giren bir öğretmenin ek dersinin 23-15= 8, 8+2+2= 12 saat şeklinde hesaplanması, gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
KüBRA EBRU / 2015-10-05
destekleme yetiştirme kursu müdür yardımcısı

Ortaokulda çalışan müdür yardımcısıyım.Haftasonu cumartesi pazar yönetici kadrosunda okul müdürü görev alacağı için kendi branşımda dersime girip öğretmen olarak değerlendirilebilir miyim? değerlendirilebilirsem 8 saat ve daha fazla derse girebilir miyim? teşekkür ederim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir.

Bu nedenle yöneticiler de-kurs yöneticisi olsun ya da olmasın, farketmez- tıpkı öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler.

İyi çalışmalar…

 
VEDAT şAHIN / 2015-10-05
ek ders ücreti

sayın hocam, idare yanlışlıkla 2014- 2015 eğitim öğretim yılının tamamında öğretmenin haftalık bir saat ekders ücretini sehven ödememiş ne yapmalı

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli mesai arkadaşım.

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

            Eksik ödenen ek ders ücretlerinin ek bir ücret çizelgesi ile ilgiliye ödenmesi yerinde olacaktır.

İyi çalışmalar…

 
MAHMUT AYDıN / 2015-10-05
Egzersiz

Merhaba. Dama antrenörlük sertifikasına sahibim bu sertifikayla halk eğitim kursu ve okulda egzersizi birlikte açabilir miyim?

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ““Ders dışı eğitim çalışmaları” başlıklı 17. Maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 17- (1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim -ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında(5) fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

(2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.

 

Bu madde kapsamında açılabilecek ders dışı eğitim çalışmaları ise MEB 2010/49 sayılı genelgede yer almaktadır. Bu genelgede ise dama yer almamaktadır.

İyi çalışmalar…

 
MEHMET ZEKİ / 2015-10-05
Sınıf öğretmeni haftasonu kursunda ders verebilirmi

Sayım hocam.Ben fen fakültesi fizik mezunu sınıf öğretmenliği yapmaktayım.Okulumuzda açılacak haftasonu ortaokullara yönelik hazırlık kurslarında fen dersinden görev alabiliyormuyum.Zira öğretmenimiz ücretli öğretmen ve istemiyor.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

Değerli Öğretmenim;

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nde kurslarda görev alacak öğretmenlerin seçimi ile ilgili maddeler şöyledir:

MADDE 5

(3)Kurs merkezleri ile kurslarda görevlendirilecek öğretmenler 1. dönemde eylül ayı sonuna kadar, 2. dönemde ise şubat ayı sonuna kadar millî eğitim müdürlüklerince belirlenir.

MADDE 10  

(1) Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine kurs merkezlerinde belirlenen dersler için açılır.

(2) Öğrenci/kursiyer ve veliler ders seçimiyle birlikte öğretmen seçiminde de bulunabilirler (Ek-1 Talep Formu).

MADDE 11  

(2) Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, ders yılı başında millî eğitim müdürlüğüne başvururlar. Başvuru yapan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak öncelikle; bilgi ve tecrübesi ile branşında temayüz etmiş, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen öğrenme ve öğretme yöntem ve tekniklerine hâkim, teknolojik araç-gereçleri eğitim ortamında kullanabilenler komisyon tarafından seçilir. Kurslarda belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden de görevlendirme yapılabilir. Kursta görevlendirilecek öğretmen sayısının yetersiz olması halinde millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınır.

            İlgili Yönergenin sonunda bulunan soru cevap bölümünde aşağıdaki sorular da sorunuzla ilgilidir.

6- Kurslar hangi derslerden açılacak?

Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.

10- Kurslarda görev alacak öğretmenler nasıl seçilecektir?    

d)    Okuttuğu sınıflardaki öğrencilerin TEOG, YGS/LYS başarı durumları,

           Öğretmenliğe atananların aylık karşılığında okutacakları derslerin belirlenmesi amacıyla Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” yayınlanmıştır. Bu esasların “Öğretmenlik Alanları Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge”sinde Atamaya Esas Olan Alanı Sınıf Öğretmenliği olan kişilerin okutacağı dersler “ İlkokul 1-4.sınıf dersleri”  olarak gösterilmektedir.Bu durumda okulda açılacak dersin branş öğretmeni bulunması durumunda öncelik kendisine ait olmalıdır.Ancak; sizin okulunuzdaki branş öğretmeninin ücretli olduğunu ve kurs açmayı istemediğini belirtmektesiniz.   

 Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ders ücreti karşılığında görevlendirme”başlıklı 9. Maddesinde;

(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) (Değişik:09/10/2012-28436 RG)Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kuramlarında haftada 8 saate kadar ek ders görevi verilebilir.  denilmektedir. Dolayısıyla Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nin 11. Maddesinin (2).fıkrasında geçen “Kursta görevlendirilecek öğretmen sayısının yetersiz olması halinde millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınır.” açıklaması gereğince kurs merkezinde belirlenen derslerden kurs açacak branş öğretmeni bulunmaması; öğrenci ve velilerden sınıf öğretmeni olmanıza rağmen sizin için istek gelmesi durumunda, Milli Eğitim Müdürlüğünüz tarafından  kurs açılabilmesi için gerekli bir tedbir olarak komisyonca da uygun görülmesi halinde size görev verilmesinde bir sakınca görülmemektedir.İyi çalı

 
GöKHAN YILDIRIM / 2015-10-05
Müdür Yardımcılığı Maaş ve Ekders

Hocam merhaba.Benim branşım Türkçe. Ben normal öğretim yapan bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek istiyorum. Bu durumda ben 10 saat derse girersem kaç saat ek ders alabilirim? Hocam diğer bir sorum ise şu : Ben aynı zamanda hafta sonu kaç saat yetiştirme kursu açabilirim? Hocam vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

Ek ders kararlarının “Aylık karşılığı ders görevi” başlıklı 5. maddesi şu şekildedir:

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Aynı kararların “Ek ders görevi” başlıklı 6. maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Görüldüğü gibi müdür yardımcıları aylık karşılığı 6 saat derse girdikten sonra girdikleri diğer derslerin ders ücretlerini alırlar. Sizin durumunuzda girdiğiniz 10 saat dersin 4 saatinin ücretini alırsınız.

2. sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir. Bu madde fiilen girilen dersleri kapsamaktadır.

Bu nedenle yöneticiler de-kurs yöneticisi olsun ya da olmasın, farketmez- tıpkı öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler.

 İyi çalışmalar…

 
BARAN BARAN / 2015-10-05
yetiştirme kursu ve rehberlik ek ders

merhabalar,8.sınıflarda rehberlik ve kariyer planlama ile beraber haftada 29\r\n(28 saat ders +1 saat rehberlik kariyer) saat derse giren bir öğretmenin ek dersi nasıl hesaplanacak.ikinci sorum yöneticiler hafta içi hem maaş karşılığı olan 6 saat hemde fazladan 6 saat olmak üzere toplam 12 saat derse girdiği zaman hafta sonu yetiştirme kursunda kaç saat görev alabilir.yad sadece 6 saat zorunlu maaş karşılığı girince kursta kaç saat görev alabilir.......şimdiden teşekkürler

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ek Ders Görevi” başlıklı 6/5. maddesi şu şekildedir: “(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. “ denmektedir.

Bu nedenle 8. sınıflardaki Rehberlik ve Kariyer Planlama dersinin de bu kapsamda değerlendirilmesi  ve 28 saat ders, 1 saat rehberlik dersine giren bir öğretmenin ek dersinin 28-15= 13, 13+2+2= 17 saat şeklinde hesaplanması, gerekmektedir.

2. sorunuz:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir. Bu madde fiilen girilen dersleri kapsamaktadır.

Bu  nedenle yöneticiler de-kurs yöneticisi olsun ya da olmasın, farketmez- tıpkı öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler. 

İyi çalışmalar…

 
NAZıM ERKAYA / 2015-10-05
hazırlık ödeneği

Yasal doğum iznini kullanan bir bayana, eğitim öğretime hazırlık ödeneği, aktif olarak görevini yapmadığı gerekçesi ile ödenmedi.Bu gerekçe haklı bir gerekçe mi.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

657  sayılı Devlet Memurları Kanunun ek 32. Maddesi şu şekildedir:

Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup;fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları,cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici,eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil (…)(2) ) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda,öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenir.

Bu ödenek damga vergisi hariç diğer vergi ve kesintilere tabi tutulmaz.

 

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığının 10/09/2015 tarih ve 9008410 numaralı “Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği” konulu yazısında da MEB’de öğretmen kadrolarında fiilen görev yapanlara bu ücretin ödeneceği, öğretim yılının başında görevleri başında olanlara tam; öğretim yılının başladığı aydan sonra göreve başlayanlar ile birinci dönem bitmeden göreve başlayanlara bu ücretin %75’i; ikinci dönem göreve başlayanlara ise bu ücretin %50’si şeklinde ödenir; denmektedir.

Doğum izninde olmanızdan dolayı size ödenmemiş, görevinize başlama tarihinde ise yukarıda açıkladığım şekilde ödenecektir.

İyi çalışmalar…

 
SINAN NAS / 2015-10-05
reh. ve kariyer planlama dersi

2015-2016 yılı müfredatında yer alan rehberlik ve kariyer planlama dersi için ek ders ödenir mi? ödenirse nasıl bir hesaplama yapılır? Ben 20 saat fen dersi + saat reh. ve kar. plan. dersine giriyorum.

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ek Ders Görevi” başlıklı 6/5. maddesi şu şekildedir: “(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. “ denmektedir.

Bu nedenle 8. sınıflardaki Rehberlik ve Kariyer Planlama dersinin de bu kapsamda değerlendirilmesi  ve 20 saat ders, 1 saat rehberlik dersine giren bir öğretmenin ek dersinin 20-15= 5, 5+2+2= 9 saat şeklinde hesaplanması, gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
ADEM DELİKANLİ / 2015-10-05
takviye kurslari ve egzersiz calismasi

Okulumda haftasonu takviye kurslarında görev aldım. Ayı zamanda satranç kursu açmak istiyorum. Bunu yapabilir miyim yoksa birini tercih etmek zorunda miyim

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir.

Bu nedenle öğretmenler yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler.

Aynı kararların “Ders dışı eğitim çalışmaları” başlıklı 17. Maddesi ise şu şekildedir:

MADDE 17- (1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim -ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında(5) fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

(2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.

Ek ders kararlarındaki her bir maddenin sınırları kendi içindedir. Yetiştirme kurslarındaki üst sınır 10 saat, ders dışı çalışmalarında 6 saattir ve bu sınırlar birbirinden bağımsızdır.

 İyi çalışmalar…

 
BIRCAN ŞAKIR ÇELİK / 2015-10-05
Destekleme Kursu

Ortaokulda müdür vekili olarak görev yapmaktayım.Okulumuzda hafta sonu açacağımız destekleme kursunda 4 saat Türkçe derslerine girmekteyim.Ayrıca yönetici pozisyonundan 2 saat ek ders alma hakkım var mıdır? Saygılarımla...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir. Bu madde fiilen girilen dersleri kapsamaktadır.

Yöneticilere kurs yöneticiliklerinden dolayı verilen ders ücreti ise aynı maddede şu şekilde geçmektedir:

(3)Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

Bu nedenle yöneticiler de-kurs yöneticisi olsun ya da olmasın, farketmez- tıpkı öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden sadece birisine kurs yöneticiliği görevlerinden dolayı cumartesi ve pazar günlerinin her biri için 2 saat ders ücreti ödenir.

 İyi çalışmalar…

 
İLKNUR DEMIRCAN / 2015-10-05
açıklise

merhaba\r\nGiyim üretim teknolojisi öğretmeniyim\r\nMaaş karşılığı ders saatimi doldurmadığım durumlarda açık lise dersleri istemediğim halde gündüz ücretsiz olarak verilebilir mi \r\nTeşekkürler saygılarımla

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

 

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın " Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları" başlıklı 8. maddesi  şu şekildedir:

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

Görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.

 Yukarıdaki maddede belirtildiği gibi açık öğretim öğrencilerinin yüzyüze eğitimleri ek ders kararlarının 8. maddesi kapsamındadır. Bu kapsamda öğretmenlere 10 saate kadar ek ders görevi verilebilir. Ancak 8. madde kapsamındaki bu dersler öğretmen açısından girilmesi zorunlu dersler değildir.

İyi çalışmalar…

 
MESUT KESKIN / 2015-10-05
Kurs

Malum yetiştirme kurslarının ek ders ücreti yüksek. Gündüz tarifesindeki (malum ucuzya geceye göre) ek dersi bilerek az alıp.Yetiştirme kursu ücretinden daha çok faydalanmak isteyen kurnaz öğretmenler görüyorum sağda solda.yani haftada 22 saat gündüz alıp 18 saat gece almayı düşünenler var sizce bu mümkün mü hesapları şu 22+18=40 eğer böyleyse asakıncalı sorunları beraberinde getirir...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” açıkladı. Burada “Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir” denmektedir.

1. Öğretmenler haftada toplam kaç saat ders verebilecekler?

Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dâhil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir.

Örnek:

a) Öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa + 19 saat,

b) Öğretmen okulda haftada 30 saat derse giriyorsa + 10 saat kurs verebilecektir.

 

Bu iki düzenlemeye bakıldığında iki farklı durumun ortaya çıktığı görülmektedir.

Öğretmen sayısının yeterli olması durumunda öğretmenlere 10 saat ders, yetersiz olması durumunda ise  aynı yönergenin 11. maddesi uyarınca İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerekli tedbirleri alarak öğretmenlere 10 saatin üzerinde ders verebileceği değerlendirilmektedir.

İyi çalışmalar…

 
MUSTAFA BAY / 2015-10-05
REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİ

MERHABA SAYIN HOCAM DEĞİŞMİŞ OLAN REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİNE EK DERS ÜCRETİ ÖDENİYOR MU. 29 SAAT DERS + 1 SAAT REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİNE KAÇ SAAT EK DERS YAZILMALIDIR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

 
 
Cevaplayan Yönetici : Murat BİLİR

Değerli  mesai arkadaşım!...

Öncelikle 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının size ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim…

Sorunuza gelince:

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Ek Ders Görevi” başlıklı 6/5. maddesi şu şekildedir: “(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir. “ denmektedir.

Bu nedenle 8. sınıflardaki Rehberlik ve Kariyer Planlama dersinin de bu kapsamda değerlendirilmesi  ve 29 saat ders, 1 saat rehberlik dersine giren bir öğretmenin ek dersinin 29-15= 14, 14+3+2= 19 saat şeklinde hesaplanması, gerekmektedir.

İyi çalışmalar…

 
HAKAN çEBI / 2015-10-05
yetiştirme kursu

Merhaba. ben Güzel Sanatlar Lisesinde görev yapan bir resim öğretmeniyim. yetiştirme kursları için bir sorum vardı. Malum okulumuz sanata yönelik bir okul ve bu nedenle atelye derslerimiz ağırlıkta. bu doğrultuda Desen Dersinden açmak istediğimiz yetiştirme kursunu hafta sonu yapmak istiyoruz, bir dersten günde en fazla kaç saat kurs verilebilir. mesela Desen dersinden cumartesi günü 8 saat kurs verilebilir mi? teşekkür ederim, iyi çalışmalar...

 
 
Cevaplayan Yönetici : Necati İLMEN

          Değerli Öğretmenim,

    Millî Eğitim Bakanlığı Örgün Ve Yaygın Eğitimi Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ninKursların açılması” 7. Maddesi gereğince ders verebilirsiniz.İlgili madde şöyledir:

         “MADDE 7-

         (3) Kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkânları ölçüsünde her bir kurs günü 2 saatten az, 8 saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilir. Ancak, bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamaz.”

 
| 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 || 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 || 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 || 30 || 31 || 32 || 33 || 34 || 35 || 36 || 37 || 38 || 39 || 40 || 41 || 42 || 43 || 44 || 45 || 46 || 47 || 48 || 49 || 50 || 51 || 52 || 53 || 54 || 55 || 56 || 57 || 58 || 59 || 60 || 61 || 62 || 63 || 64 || 65 || 66 || 67 || 68 || 69 || 70 || 71 || 72 || 73 || 74 || 75 || 76 || 77 || 78 || 79 || 80 || 81 || 82 || 83 || 84 || 85 || 86 || 87 || 88 || 89 || 90 || 91 || 92 || 93 || 94 || 95 || 96 || 97 || 98 || 99 || 100 || 101 || 102 || 103 || 104 || 105 || 106 || 107 || 108 || 109 || 110 || 111 || 112 || 113 || 114 || 115 || 116 || 117 || 118 || 119 || 120 || 121 || 122 || 123 || 124 || 125 || 126 || 127 || 128 || 129 || 130 || 131 |

önceki sonraki
 


Müdür yardımcısı ve müdür kaç saat derse girebilir

...
 

Sayın müfettişim ben müdür yardımcılığı görevine ge...

 

Sayın müfettişim, halk eğitimi merkezinde müdür yardımcısıyım.hafta sonu cumartesi (5) pazar(5) saat kurs veriyorum...cumartesi ve pazar günleri 2+2 saat nöbet&ccedi...

 

İYİ GÜNLER. BENİM 8. SINIFLARDA REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA DERSİM VAR. BUNUN BİR SAATLİK ÜCRETİ AYRI MI YAZILIR YOKSA REHBERLİK VE KLÜP FAALİYETLERİ İÇİNDE M...

 

Merhaba müfettişim ben ortaokulda müdür yardımcılığı yapıyorum. Fiilen nöbet tuttuğum takdirde nöbet ücreti alabilirmiyim?

...
 
Değerlendirme Toplantısı
Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı
Değerlendirme Toplantısı
Üsküdar-Beykoz denetim grubumuzla, Üsküdar Haydarpaşa Mesleki ve Tek Anad. Lisesinde denetimdeyiz.
E-Denetim Planlama Modülünün Kullanımı Konulu Toplantı
ÖZEL EĞİTİMDE E-DENETİM MODELİ VE YAZILIMI
TEOG SINAVI
Maarif Müfettişleri Galatasaray Lisesinde
Binbirdirek Mah. Dr.İmren Öktem Caddesi Eski Sultanahmet Adliye Sarayı No1 Sultanahmet
Fatih/İSTANBUL
Telefon: (0212) 519 28-53
Fax: (0212) 511 65 58
 
 
   
Bu sitede yer alan içerikler izinsiz olarak kopyalanamaz. Kopyalandığı takdirde tüm sorumluluk sizlere aittir.
Copyright © 2015 TC MEB İstanbul Maarif Müfettişliği Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.